Jako dobar nastup Krune Simona, Efes potpuno razbio Budućnost

Petar Jenjić • utorak, 18.12.2018.

U prvoj utakmici 13. kola Eurolige košarkaši Anadolu Efesa stigli su do devete pobjede tako što je na domaćem terenu potpuno razbio Budućnost rezultatom 106:68...

Nakon niza dobrih igara i osam uzastopnih pobjeda, Anadolu Efes zapao je u malu krizu pa je tako upisao dva poraza u Euroligi i jedan u domaćem prvenstvu. Danas je turska momčad igrala na domaćem terenu protiv Budućnosti na startu 13. kola te se sjajnom izvedbom vratila na pobjedničke staze.

Domaća momčad odigrala je jako dobrih 40 minuta i ostavila goste bez ikakve šanse, o čemu dovoljno govori konačnih 106:68. Današnjom pobjedom Efes je stigao do omjera 9-4, dok je s druge strane Budućnost na pretposljednjem mjestu s tri pobjede i devet poraza.

Dobru igru Turci su nagovijestili u prvoj četvrtini u kojoj su ubacili 29 poena te nakon deset minuta igre imali devet koševa prednosti (29:20). Prednost je održavala kroz drugu dionicu, da bi u trećoj potpuno dominantnom igrom stigla do uvjerljive pobjede. Od vodstva 59:53 ubacila je čak 22 uzastopna poena za 81:53. Do kraja susreta samo je ostalo pitanje kojom će razlikom slaviti.

Rodrigue Beaubois s 22 poena predvodio je Efes do pobjede, Brock Motum dodao je 17 koševa i sedam skokova, a previše nije zaostajao Kruno Simon koji je dodao 15 poena (4/5 za dva, 2/2 za tricu, slobodna bacanja 1/2), sedam skokova, pet asistencija i jednu ukradenu loptu za nešto manje od 23 minute na terenu.

Earl Clark s 21 poenom i Coty Clarke s 12 koševa bili su najbolji u gostujućim redovima.