Baskonia nastavlja s pobjedama, Fenerbahče slavio u derbiju kola

Petar Jenjić • utorak, 18.12.2018.

Odigrane su još tri utakmice 13. kola košarkaške Eurolige. Novu pobjedu upisala je Baskonia koja je slavila na gostovanju kod Gran Canarije, Fenerbahče je u derbiju bio bolji od CSKA Moskve, dok je Olympiakos produžio niz Barceloninih poraza...

Najzanimljivija utakmica večeri bila je ona u Istanbulu gdje je Fenerbahče bio bolji od CSKA Moskve sa 79:75 te tako stigao do 12. pobjede sezone. S druge strane, ruska je momčad izgubila treći puta u posljednjih pet kola zbog čega je pala na omjer 10-3.

Gosti su igrali puno bolje tijekom prvog poluvremena u kojem su imali i 15 koševa viška (48:33). Tricom Marka Gudurića domaćin je smanjio na 48:36 i tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme. Furiozan je bio početak treće četvrtine domaće momčadi koja je zahvaljujući istom igraču povela s 50:48 u 24. minuti. Međutim, CSKA se ubrzo ponovno probudio i vratio u vodstvo pa je tako pet minuta prije kraja imao sedam koševa viška (74:67). Ipak, do kraja susreta ubacio je tek jedan poen, naspram 12 Fenerbahčea koji je tako upisao novu euroligašku pobjedu.

Jan Vesely s 19 poena i deset skokova te Marko Gudurić s 15 koševa bili su najbolji kod turske momčadi. Goste je predvodio Will Clyburn sa 17 koševa, Cory Higgins dodao je 12 koševa.

Četvrtu pobjedu u posljednjih pet utakmica upisao je grčki Olympiakos koji je slavio u gostima kod Barcelone rezultatom 69:60. Većim dijelom utakmice gosti su bili u vodstvu te su zasluženu svladali katalonsku momčad kojoj je ovo bio četvrti uzastopni poraz.

Gosti su na poluvremenu imali tek dva koša viška (32:30), ali već na samom otvaranju nastavka su pojačali te stigli i do prve dvoznamenkaste prednosti (43:33). Nakon 30 minuta igre Olympiakos je imao sedam poena prednosti (55:48), a dvoznamenkastu razliku odmah na startu posljednje četvrtine vratio je Nigel Williams-Goss. Do kraja utakmice Barcelona je pokušavala, ali nije uspjela spustiti zaostatak te doći do eventualnog preokreta.

Najbolji je kod Olympiakosa bio Nikola Milutinov s 18 koševa i 14 skokova, dok je Vassilis Spanoulis dodao 14 poena. Barcelonu je predvodio Victor Claver s 13 koševa, Ante Tomić susret je zaključio s dva koša (1/2 za dva) i tri skoka za nešto manje od 13 minuta na terenu.

S dobrim igrama u Euroligi nastavlja Baskonia koja je večeras upisala svoju šestu pobjedu sezone, a treću uzastopnu. Rezultatom 84:71 slavila je u gostima kod Gran Canarije kojoj je ovo prvi poraz nakon tri pobjede.

Prvu četvrtinu bolje je odigrala domaća momčad koja je imala pet koševa viška (27:22), ali sljedeće su dvije dionice pripale Baskoniji koja je odigrala jako dobro u obrambenom segmentu. U tom periodu primila je tek 26 koševa pa je tako uoči posljednjih deset minuta vodila sa 68:53. Do kraja utakmice sačuvala je stečenu prednost.

Momčad koju vodi Velimir Perasović do pobjede su s po 16 poena predvodili Shavon Shields i Matt Janning, dok je Jayson Granger dodao 15 koševa. Kim Tillie s 11 poena bio je jedini dvoznamenkast kod Gran Canarije.