Prekinuta Perasovićeva serija pobjeda, Barcelona napokon slavila i to na teškom gostovanju u Vitoriji

Branimir Korać • četvrtak, 20.12.2018.

Nastavlja se euroligaški košarkaški tjedan, a u prva četiri susreta 14. kola očekivano glatke pobjede ostvarili su CSKA, Fenerbahče i Olympiakos. Barcelona je prekinula gubitnički niz i to prekinuvši pobjedničku seriju Baskonije...

CSKA je trebao pobjedu na svom parketu protiv Efesa kako ne bi dozvolio još veći bijeg Real Madridu i Fenerbahčeu, a opet i Efes je trebao pobjedu da bi potpuno uhvatio priključak s Moskovljanima. No Rusi su bili raspoloženi, glatko su slavili 102:84 i ostvarili željeni rezultat.

Domaćin je šutirao iz igre iznad 50 posto, apsolutno je dominirao u skoku, a uz sve to Efes je imao i 17 izgubljenih lopti.

Will Clyburn bio je najraspoloženiji s 24 poena i 11 skokova, a Nando De Colo dodao je 21 poen, šest asistencija i pet skokova. Kod poraženih Rodrigue Beaubois ubacio je 24 poena, Brock Motum 16, a Kruno Simon za 22 minute 11 poena (0/1 za dva, 3/5 za tri, 2/2 slobodna) te dva skoka.

Lagan posao imao je i Olympiakos koji polako hvata zalet. Nova pobjeda stigla je u Pireju gdje je nadigrao Gran Canariju s 98:77. Sve je riješeno vrlo brzo, već do poluvremena domaćin je bio na 20 poena viška i u nastavku susreta nije imao posebnih problema.

Oslabljeni gosti već nakon minute i pol ostali su bez Nikole Radičevića zbog ozljede, Olympiakos je imao čak 29 asistencija i rutinski je odradio posao.

Vassilis Spanoulis bio je odličan s 21 poenom i osam asistencija, a Georgios Printezis dodao je 16 poena. Kod sastava iz Las Palmasa Siim-Sander Vene završio je s 15 poena dok je Ondrej Balvin dodao 12.

Teško je stradala i Budućnost u Morači protiv lidera Fenerbahčea. Podgoričani su bili ravnopravni u prvom poluvremenu i na odmor se otišlo s 40:40, ali u nastavku susreta sve je bilo u znaku gostiju koji su podigli ritam i odjurili do pobjede s 24 razlike.

Jan Vesely predstavljao je veliki problem za domaćina, a susret je okončao s 19 poena i devet skokova dok je Joffrey Lauvergne dodao 17 poena i šest skokova. U domaćem sastavu Earl Clark ubacio je 15 poena, Petar Popović 12, a Coty Clarke devet uz četiri asistencije i tri skoka.

Serija od tri uzastopne pobjede Perasovićeve Baskonije prekinuta je u Vitoriji gdje ju je svladala Barcelona koja je, s druge strane, bila u velikom negativnom nizu. Kevin Pangos bio je čovjek odluke, ubacio je 13 od 16 poena u zadnjih sedam minuta, poveo je seriju 10:0 kojom je Barcelona prelomila susret na svoju stranu.

Pangos je s tih 16 poena bio prvi strijelac susreta, Kevin Seraphin dodao je 14 poena, a Thomas Heurtel 11 poena uz šest asistencija. Ante Tomić nije još uvijek potpuno spreman, osjetilo se to na parketu gdje je igrao tek 11 minuta, ostao bez poena (0/1) s tri skoka, ali i četiri izgubljene lopte. Kod domaćina Matt Janning ubacio je 19 poena (5/8 trica) uz šest skokova, a Luca Vildoza dodao je 12 poena.