Cibona pregazila drugu Cedevitinu momčad, bez neizvjesnosti u gradskom derbiju

Branimir Korać • četvrtak, 20.12.2018.

Košarkaši Cibone upisali su visoku pobjedu u susretu 11. kola HT Premijer lige u derbiju protiv Cedevite. Cibona je očekivano lakoćom slavila protiv druge momčadi gradskog rivala i to s 94:73...

Derbi je bio samo na papiru. Cibona je nastupila sa svim snagama, Cedevita samo s igračima koji igra HT Premijer ligu i to bez Tonija Katića koji uz Domagoja Bošnjaka pomaže "prvoligašima" i u takvoj situaciji nije niti moglo drugačije završiti.

Od početka je Cibona bila u prednosti, povela je brzo 8:1, dohvatila i dvoznamenkastu prednost i od samog starta kontrolirala situaciju na parketu. Cedevita je dosta nervozno ušla u susret i to je kažnjeno.

U završnici prve četvrtine i gosti su počeli pokazivati nešto više, nakon brojnih promjena uspjeli su se približiti i na samom startu druge četvrtine tricom Jordana čak i smanjiti na 23:21. U nekoliko navrata Cedevita je mogla i do poravnanja, pa čak i vodstva, ali prilike koje su se ukazivale nije koristila sve do sredine druge dionice kada je Vito Čubrilo pogodio za 31:32 i prvo vodstvo gostiju na susretu.

Do odlaska na odmor nije bilo više odvajanja s niti jedne strane i na poluvrijeme se otišlo s izjednačenih 44:44.

U drugom poluvremenu ipak je došla do izražaja dužina klupe Cibone. Cedevita se držala do sredine treće četvrtine, a onda Cibona serijom Marka Ljubičića i Novačića ponovno odlazi na dvoznamenkastu razliku.

Posljednjih deset minuta bilo je tek odrađivanje posla, Cedevita je nakratko zaprijetila smanjivši na 72:66, no onda Cibona radi seriju 10:0 i završava priču.

Susret je okončan rezultatom 94:73 za domaćina kojeg su predvodili Ivan Novačić s 20 poena i pet skokova te Marko Ljubičić s 18 poena. Kod Cedevite Toni Perković završio je s 14 poena i sedam asiustencija, a Antonio Jordano dodao je 13 poena.