Zadar bez većih problema protiv Šibenika upisao osmu prvenstvenu pobjedu

Petar Jenjić • utorak, 18.12.2018.

Košarkaši Zadra svladali su Šibenik na domaćem terenu rezultatom 94:72 te tako upisali osmu pobjedu sezone...

Danas je krenulo i 11. kolo HT Premijer lige u kojem su košarkaši Zadra bili domaćini Šibeniku. Nazorova momčad u konačnici nije imala prevelikih problema u današnjoj utakmici te je stigla do pobjede rezultatom 94:72.

Osma je ovo pobjeda Zadra ove sezone, a četvrta u posljednjih pet utakmica (jedini poraz bilo je gostovanje kod Hermes Analitice). S druge strane, Šibenik je nakon pobjede protiv Bosca upisao novi, sedmi poraz sezone. Gosti su se držali u prvom poluvremenu, ali domaćin je u nastavku ipak slomio otpor i upisao visoku pobjedu.

Zadar je tijekom prve četvrtine imao osam koševa viška u nekoliko navrata, a do prve dvoznamenkaste prednosti stigao je u 13. minuti poenima Domagoja Vukovića (31:21). Šibenik je ostao u priključku, a nakon prvih 20 minuta igre domaćin je imao osam poena prednosti (45:37).

Na početku treće dionice domaća se momčad vratila na dvoznamenkastu prednost, a susret je potpuno prelomila na otvaranju posljednje četvrtine kada je napravila seriju od 10:0. Do kraja susreta Šibenik nije uspio zaprijetiti.

William Magarity s 25 poena i devet skokova bio je najbolji kod Zadra, Luka Božić dodao je 18 koševa, 11 skokova i pet asistencija, a Domagoj Vuković 16 poena i deset skokova.

Najbolji je u redovima Šibenika bio Pavao Paić s 15 koševa i devet skokova, dok je Toni Nakić dodao 14 poena.