Split pregazio Sinjane u neravnopravnom dvoboju, važna gostujuća pobjeda Zaboka

Jan Šneler • subota, 22.12.2018.

Odigrana su četiri ogleda 11. kola košarkaške HT Premijer lige, a posebno uvjerljivi bili su košarkaši Zaboka i Splita...

Bez većih iznenađenja završeni su subotnji ogledi 11. kola HT Premijer lige. Favorizirane momčadi došle su do pobjede, a prilično uvjerljivi bili su Zabok i Split.

Split je na svom terenu glatko porazio Alkar iz Sinja. Sve je bilo riješeno nakon prve četvrtine u kojoj su gosti postigli svega šest poena. Na poluvremenu je Split već vodio s 32 poena prednosti i bilo je jasno kako je pobjednik odlučen.

Na kraju je Split slavio rezultatom 97:49 i tako došao do osme pobjede u sezoni. Najbolji je kod domaćih bio Bruno Rebić sa 17 koševa, dok je za Alkar Bruno Markulin postigao 14 poena.

Zabok je slavio na gostovanju kod Bosca. Posljednjeplasirani Bosco imao je vodstvo na poluvremenu (47:42), ali su se gosti uspjeli othrvati u drugom dijelu i konačno doći do slavlja.

Posebno važna bila je posljednja četvrtina koju je Zabok dobio s 25:13. U 94:81 pobjedi nad Boscom, najbolji je kod Zaboka bio Krešimir Radovčić s 19 koševa, dok je kod Bosca najefikasniji bio Mladen Primorac koji je ostvario učinak od 21 poena i 12 skokova.

Nikakvih iznenađenja nije bilo niti u susretu Gorice i Škrljeva. Velikogorička momčad bez većih problema je slavila protiv Škrljeva i došla do četvrte pobjede u natjecanju. Na poluvremenu je domaća momčad vodila s 14 poena prednosti i tek u posljednjoj četvrtini kada je susret bio riješen, Škrljevo se uspjelo približiti.

Sjajan je bio Marko Baković u domaćoj momčadi s 27 koševa i 11 skokova, dok je kod gostiju Brian Williams postigao 26 poena.

Najuzbudljivije je bilo u ogledu Vrijednosnica Osijek i Hermes Analitice. Gosti su čak imali i šut za pobjedu, no domaći su ipak došli do 79:77 slavlja.

Sve je išlo dobro za Vrijednosnice Osijek koje su vodile tijekom cijelog susreta. Pri zaostatku 79:77, šest sekundi do kraja, gostujući košarkaš Roko Rogić imao je šut za tri poena, no promašio je te su domaći upisali pobjedu.

Najbolji je kod domaćih bio Ozren Pavlović s 21 poenom i 10 skokova, dok je kod gostiju, usprkos slabom 9/24 šutu iz igre, najveći učinak ostvario Rogić s 28 koševa.