Inter 1:0 Napoli
Napoli

Lautaro Martinez golom u 91. minuti donio Interu pobjedu u burnom derbiju

Mihaela Bradovski • srijeda, 26.12.2018.

18. kolo Serie A zaključeno je na San Siru gdje je Inter ugostio Napoli. U vrlo važnom susretu za obje momčadi Inter je odnio pobjedu 1:0...

I Inter i Napoli očajnički su trebali tri boda u derbiju na San Siru, Inter kako ne bi izgubio priključak s drugoplasiranim Napolijem, a Napoli kako bi smanjio zaostatak za vodećim Juventusom koji je remizirao protiv Atalante. Na kraju je uspješniji bio Inter i to u burnoj završnici s 1:0.

Prošla dva dvoboja ovih protivnika završena su bez pogodaka i sve je vodilo prema tome da će i treći put zaredom odigrati 0:0, ali u 91. minuti Lautaro Martinez zabija pobjednički pogodak i vodi Inter prema tri boda.

Krenulo je burno, već u drugoj minuti Mauro Icardi pogodio je gredu nakon što Meret nije bio najbolje postavljen i činilo se kako nas očekuje buran dvoboj s dosta prilika.

No uslijedilo je mirnije razdoblje bez prilika, a Napoliju su se javili problemi sredinom prvog dijela kada je ostao bez Mareka Hamšika. Slovak je osjetio probleme s mišićem, napustio je travnjak i umjesto njega ušao je Maksimović.

U završnici prvog dijela Inter je još jednom bio blizu vodstva, ponovno je zaprijetio Icardi, ali Koulibaly je s gol linije izbio loptu.

U drugom dijelu nije bilo nekih velikih prilika, a na travnjaku se zagužvalo u zadnjih desetak minuta regularnog dijela. U 80. minuti Politano je prelako pao, Koulibaly je zbog toga zaradio olako žuti karton, zapljeskao je na tu odluku i pokazan mu je i drugi žuti.

Bio je to znak Interu da malo jače pritisne, ali milimetri su dijelili Napoli od pogotka u 89. minuti. Nakon odbijene lopte u 16 metara Zielinski je zapucao prema golu, ali Asamoah je izbio s gol linije.

Kada nije zabio Napoli, zabio je Inter. U 91. minuti Keita je ubacio, Icardi nije došao do lopte, ali ona je stigla do Martineza koji hvata Mereta na krivoj nozi i zabija za 1:0. U 94. minuti gosti su ostali i bez Lorenza Insignea koji je zbog prigovora zaradio isključenje i ostavio Napoli u posljednjim sekundama s devet igrača.

Marcelo Brozović kod Intera je odradio svih 90 minuta, Ivan Perišić napustio je travnjak u 74. minuti dok Šime Vrsaljko i Marko Rog nisu igrali.