Solidni Kruno Simon blizu double-doublea, Efes slavio protiv Bayerna

Petar Jenjić • četvrtak, 03.01.2019.

Košarkaši Efesa upisali su desetu pobjedu u Euroligi ove sezone, danas su kod kuće bili bolji od minhenskog Bayerna rezultatom 92:77...

Nakon dva uzastopna poraza, od kojih je posebno pamtljiv onaj od Barcelone u prošlom kolu kada je postigao tek 15 poena u drugom poluvremenu, Anadolu Efes vratio se na pobjedničke staze. Danas je na domaćem terenu igrao protiv Bayerna kojeg je porazio sa 92:77.

Turska je momčad nakon odličnog prvog poluvremena u drugom uspjela sačuvati prednost te upisati desetu pobjedu sezone, uz koju ima šest poraza. S druge strane, Bayern je pretrpio osmi poraz, a drugi u posljednjih pet utakmica.

Jako je dobro izgledao Efes u prvih 20 minuta tijekom kojih je došao do brojke od 55 poena te na poluvrijeme otišao s 19 koševa viška (55:36). Gosti su pokušali uhvatiti priključak, minutu i pol prije kraja smanjili su na 85:77, ali do kraja utakmice domaćin je sa sedam uzastopnih poena samo potvrdio pobjedu.

Izvrsni Vasilije Micić predvodio je domaćina s 20 poena i pet asistencija, dok su James Anderson i Bryant Dunston dodali po 16 koševa. Kruno Simon odigrao je 30 minuta te dodao devet poena (3/5 za dva, 1/2 za tricu), dva skoka i devet asistencija.

Najbolji je kod gostiju bio Vladimir Lučić s 14 koševa i sedam skokova, Nihad Đedović dodao je 13 poena.