Maccabi i Barcelona sačuvali prednost u završnici, osam poena Tomića

Petar Jenjić • srijeda, 09.01.2019.

Zaključeno je 17. kolo košarkaške Eurolige u kojem je do nove pobjede stigla Barcelona koja je slavila u gostima kod Milana. CSKA nije imao prevelikih problema kod Darušafake, Maccabi je okrenuo zaostatak protiv Budućnosti, dok je novu pobjedu upisao i Panathinaikos koji je bio bolji od Bayerna...

Drugu uzastopnu pobjedu na gostovanju upisao je moskovski CSKA koji je slavio kod Darušafake sa 80:65. Ruska je momčad današnjim slavljem stigla na omjer 13-4, a protiv posljednje momčadi na tablici nije imala prevelikih problema. Rezultat je kontrolirala gotovo svih 40 minuta te stigla do rutinske pobjede.

Goste je do pobjede predvodio Nando De Colo sa 17 poena, dok je Cory Higgins dodao 13 koševa. Jedini dvoznamenkast kod Darušafake bio je Kartal Ozmizrak s 13 koševa.

Do osmog slavlja sezone, a drugog u zadnja tri kola, stigao je Panathinaikos koji je na domaćem terenu sa 77:67 bio bolji od Bayerna. Kako se na kraju pokazalo, ključan je bio kraj prve i početak druge četvrtine tijekom čega je grčka momčad napravila seriju od 16:2 i stigla do vodstva 26:11. Ostatak utakmice gosti su hvatali zaostatak, ali nisu se uspjeli potpuno približiti.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Ioanni Papapetrou s 18 poena i osam skokova, Nick Calathes dodao je 14 koševa šest skokova i 11 asistencija. Goste je predvodio Derrick Williams s 21 poenom, Leon Radošević dodao je pet koševa i četiri skoka.

Zanimljiva je utakmica odigrana u Tel Avivu gdje je Maccabi uspio doći do pobjede protiv Budućnosti iako je većim dijelom susreta bio u zaostatku. Gosti iz Podgorice vodili su gotovo pa cijele prve tri četvrtine, a uoči posljednjih deset minuta imali su minimalnu prednost (60:59).

Ipak, kada je bilo najpotrebnije domaćin je proigrao pa je tako uoči posljednje dvije minute imao i devet poena viška (79:70). Uspjeli su se gosti spustiti na minus tri (79:76) 12 sekundi prije isteka vremena, ali Scottie Wilbekin s linije slobodnih bacanja potvrdio je pobjedu.

Wilbekin je predvodio Maccabi do pobjede sa 16 koševa, dok je Tarik Black dodao 12 poena i sedam skokova. Norris Cole s 25 poena i šest skokova predvodio je Budućnost.

Na lijep niz od četiri pobjede stigla je Barcelona koja je slavila u gostima kod Armani Milana sa 90:85. Deseta je to ukupno pobjeda katalonske momčadi ove sezone, dok je Milano pao na omjer 8-9.

Nakon izjednačenog prvog, gosti su proigrali bolje u drugom poluvremenu te su vrlo dobru igru okrunili s 12 koševa viška (80:68) tri minute prije kraja. Ipak, domaćin se nije predavao pa je tako ubačajem Vladimira Micova stigao na minus tri (88:85), ali slobodna bacanja Kevina Seraphina potvrdila su pobjedu gostujuće momčadi.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Thomas Heurtel s 21 poenom i šest asistencija dok je Kevin Seraphin dodao 16 koševa. Ante Tomić susret je zaključio s osam poena (4/5 za dva), osam skokova i jednom asistencijom za nešto više od 18 minuta na terenu. Po 20 koševa za Milano postigli su Mike James (sedam skokova i osam asistencija) i Vladimir Micov (šest asistencija).