Rashford zabio, de Gea branio, Manchester United odnio pobjedu s Wembleyja

Petar Jenjić • nedjelja, 13.01.2019.

U pretposljednjoj utakmici 22. kola engleskog Premiershipa Manchester United stigao je do pete uzastopne pobjede, danas je minimalno slavio na gostovanju kod Tottenhama...

Peti uzastopni izazov u Premiershipu uspješno je apsolvirao Manchester United pod Oleom Gunnarom Solskjaerom. Današnji protivnik ipak je bio kudikamo najteži, međutim, Crveni vragovi upisali su sva tri boda na gostovanju kod Tottenhama.

Jedna lijepa kombinacija u završnici prvog poluvremena odlučila je pobjednika, ostatak utakmice Tottenham je konstantno napadao i stvarao šanse, ali izvrstan je na vratila Uniteda bio David de Gea koji je nekoliko puta izvrsno reagirao.

Dobro je krenulo na obje strane u prvom poluvremenu. Tottenham je bio taj koji je imao više lopte u nogama, ali je Manchester bio taj koji je bio opasniji u posljednjoj trećini protivničkog gola. Iz jedne jako dobre akcije u završnici poluvremena gosti su poveli.

Igrala se 44. minuta kada je Paul Pogba odličnom dugačkom loptom proigrao Marcusa Rashforda koji je utrčao u kazneni prostor i lijepim udarcem iskosa pogodio suprotni kut gola Huga Llorisa. Po prvi puta u karijeri Rashford je bio strijelac u tri uzastopne utakmice u Premiershipu, a Pauli Pogbi ovo je bio osmi pogodak u kojem je sudjelovao od dolaska novog trenera.

Niti u drugom poluvremenu nije nedostajalo uzbuđenja, a ozbiljnije je prijetio Tottenham, i De Gea je dva puta morao reagirati do 51. minute. Uslijedila su dva solidna pokušaja Pogba, a nakon toga i udarac Martiala, no Lloris je bio siguran među vratnicama.

I onda u 66. minuti najveća prilika za Tottenham, kontru je istrčao Dele Alli i sjurio se sam u kazneni prostor, ali nije pucao najbolje, to jest, De Gea se dobro postavio i obranio. Rezultat se do kraja nije promijenio, a gostujući je vratar još nekoliko puta dobro intervenirao.

Nastavile su se nizati šanse domaće momčadi, pucao je Alderweireld iz blizine, zatim Kane iz slobodnog udarca, a naposljetku ponovno Alli iz izgledne pozicije, ali sva tri udarca obranio je vratar Manchestera.

U ranije odigranom dvoboju do osme pobjede sezone stigao je Everton koji je na Goodison Parku slavio protiv Bournemoutha sa 2:0 čime je protivniku nanio treći poraz u posljednja četiri kola.

Rezultat se u prvom poluvremenu nije mijenjao, a domaćin je u vodstvo došao nakon nešto više od sat vremena igre kada je glavom pogodio Kurt Zouma. Konačnih 2:0 postavio je Dominic Carvert-Levin u šestoj minuti sudačke nadoknade.