SP 2019. - Skupina B, 3. kolo, 14.01.2019, 20:30 h
Španjolska 26:22 Japan
Japan

Sigurdsson može biti zadovoljan: Japan pružio odličan otpor Španjolskoj

Branimir Korać • ponedjeljak, 14.01.2019.

Španjolska je imala neočekivane probleme protiv Japana, ali na kraju je ipak upisala pobjedu. Nakon skromno odrađenog prvog dijela, Španjolska je napravila preokret na početku nastavka i otišla do pobjede...

Trebala je to biti lagana utakmica za Španjolce, a skoro se pretvorila u noćnu moru. Ipak u drugom dijelu Španjolska je pritisnula gas, pokazala je da je bolja i na kraju je upisala pobjedu 26:22. Na odmoru su Japanci vodili s tijesnih 11:10 da bi u nastavku susreta Španjolska ipak došla do preokreta.

Dagur Sigurdsson bio je vidno zadovoljan, njegovi izabranici nisu se raspali niti u trenutku kada je Španjolska stigla do vodstva u drugom dijelu i konstantno su se držali ne nevelikom zaostatku tijekom drugog poluvremena. Na kraju su izbjegli poraz, pokazali da mogu biti neugodni i kako bi Sigurdsson rekao nakon svake utakmice - nešto i naučili.

Od početka stvari nisu išle planom koji su Španjolci imali. Japan je poveo s 3:0, a prvi gol Španjolska je zabila tek u devetoj minuti kada je Raul Entrerrios smanjio na 3:1.

Uspjeli su Španjolci s tri uzastopna gola doći do poravnanja, činilo se da će tu polako i doći do preokreta te preuzeti kontrolu, ali nije bilo tako. Na polovici prvog poluvremena imali su samo tri postignuta gola i nikako nisu mogli do vodstva. Japan je krajem prvog poluvremena vodio i 9:7, a na odmor je odnio prednost 11:10.

Ekspresno je Španjolska s tri gola u samo dvije minute na startu drugog dijela došla do preokreta i do kraja susreta prednost nije ispuštala.

Došli su ubrzo Španjolci i do plus četiri, Japan se u još dva navrata spustio na minus dva, ali bliže od toga nije mogao te je Španjolska u zadnjih deset minuta ipak iskontrolirala dvoboj i slavila 26:22.

Rodrigo Corrales upisao je 12 obrana, osam golova postigao je Ferran Sole, a pet Raul Entrerrios. Kod Japana Akihito Kai upisao je 15 obrana, a sedam golova zabio je Shinnosuke Tokuda