SP 2019. - Skupina B, 3. kolo, 14.01.2019, 15:30 h
Island 36:18 Bahrein
Bahrein

Raspoloženi Islanđani pregazili Bahrein za svoju prvu pobjedu

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 14.01.2019.

Treće kolo u skupini B otvorili su Island i Bahrein, a Island je upisao vrlo visoku pobjedu 36:18. Raspoloženi Islanđani potpuno su dominirali susretom i Bahrein nije imao nikakav odgovor na igru europskog predstavnika...

Poslije dva poraza iz dva najteža ispita u skupini B rukometaši Islanda stigli su do prvih bodova na ovom Svjetskog prvenstvu. Iako su i protiv Hrvatske i protiv Španjolske imali periode jako dobre igre, izabranici Gudmundura Gudmundssona nisu do kraja uspjeli u svom naumu, predstaviti se kao momčad sa strpljivom igrom u obrani i ubojitim kontrama.

Iako su protiv Bahreina od starta dvoboja održavali prednost, gotovo čitavo prvo poluvrijeme i ovog trećeg kola Islanđani nisu u potpunosti uspjeli razviti tu svoju planiranu igru, no sve se promijenilo nakon pogotka kapetana Arona Palmarssona u 24. minuti za 13:8.

Bio je to trenutak nakon kojeg je Bahrein posustao, redove nije uspio zbiti niti nakon povratka s odmora, a kada se s par obrana u kratkom periodu javio i Gustavsson visok poraz sastav Arona Kristjanssona nije mogao izbjeći.

U tom drugom poluvremenu dominirao je sjajni Arnor Thor Gunnarsson koji je do ulaska u posljednju četvrtinu dvoboja bio na fantastičnih 8/8. Obrana Bahreina nakon ulaska u minus od deset pogodaka ostala je nekoliko koraka iza svog protivnika, rješenja za raspoložene Islanđane nije bilo i na kraju je europski predstavnik slavio s dvostruko više postignutih pogodaka.

Treba dodati kako su igrači Bahreina zaradili čak dva crvena kartona, ranije su na tribine preselili Mohamed Abdulredha i Mohamed Habib, a to je otprilike jedino što će se od strane azijskog sastava i pamtiti iz ovih 60 minuta. Najbolji je s pet pogodaka u dresu poražene vrste bio Mohamed Merza.

Gunnarsson je do kraja ostao na svojih osam pogodaka iz jednako toliko pokušaja, a u ovoj 36:18 pobjedi stopostotni su bili i Palmarsson, Gudjonsson i Einarsson s učinkom 3/3, Sigurmannsson i Jonsson sa 4/4 i Gudmundsson s pet od pet. Vratar Gustavsson na kraju se zaustavio na 13 obrana.