SP 2019. - Skupina B, 3. kolo, 14.01.2019, 18:00 h
Hrvatska 31:22 Sjeverna Makedonija
Sjeverna Makedonija

Sjajna Hrvatska pregazila Makedonce lakše od očekivanja!

Branimir Korać • ponedjeljak, 14.01.2019.

Još jedan vrlo važan i težak susret bio je pred Hrvatskom, ali u najboljem izdanju u dosadašnjem dijelu Prvenstva pregazila je Makedoniju s 31:22 i osigurala drugi krug natjecanja...

HRVATSKA - MAKEDONIJA 31:22 (16:11)

Svjetsko prvenstvo

Skupina B, prvo kolo

Hrvatska: Marin Šego 1 (14 obrana), Ivan Stevanović, Manuel Štrlek, David Mandić 4, Zlatko Horvat 2, Ivan Vida 1, Željko Musa 3, Marin Šipić 4, Krešimir Kozina 1, Damir Bičanić, Alen Blažević, Domagoj Duvnjak 6, Luka Cindrić, Igor Karačić 4(1), Luka Stepančić 3, Jakov Vranković 2

Makedonija: Nikola Mitrevski, Borko Ristovski (8 obrana), Dejan Manaskov 6, Stojanče Stoilov 2, Kiril Lazarov 4, Filip Čurlevski, Filip Taleski 3, Velko Markoski, Filip Kuzmanovski 3, Mario Tankoski, Goce Georgievski 1, Filip Lazarov, Goran Krstevski, Martin Popovski, Žarko Peševski 3, Martin Serafimov

Sedmerci: Hrvatska 1/1 (Karačić 1/1), Makedonija

Isključenja: Hrvatska 6 minuta (Vranković, Mandić, Musa), Makedonija 6 minuta (Taleski, Popovski, Markoski)

Kretanje rezultata: 1:0 Musa, 1:1 Manaskov, 2:1 Karačić, 3:1 Stepančić, 3:2 Peševski, 4:2 Mandić, 4:3 Georgievski, 4:4 Manaskov, 5:4 Duvnjak, 6:4 Horvat, 7:4 Duvnjak, 7:5 K.Lazarov, 8:5 Šipić, 8:6 Taleski, 9:6 Vranković, 9:7 K.Lazarov, 10:7 Kozina, 11:7 Duvnjak, 12:7 Šipić, 13:7 Vranković, 13:8 Manaskov, 14:8 Karačić, 14:9 Manaskov, 15:9 Karačić, 15:10 Manaskov, 15:11 Taleski, 16:11 Karačić (7m)

Drugo poluvrijeme: 17:11 Šego, 17:12 Manaskov, 18:12 Mandić, 18:13 K.Lazarov, 18:14 Peševski, 18:15 Kuzmanovski, 19:15 Musa, 19:16 K.Lazarov, 20:16 Šipić, 20:17 Taleski, 21:17 Duvnjak, 22:17 Stepančić, 22:18 Stoilov, 22:19 Peševski, 23:19 Duvnjak, 24:19 Musa, 24:20 Kuzmanovski, 25:20 Šipić, 26:20 Mandić, 26:21 Stoilov, 27:21 Duvnjak, 28:21 Horvat, 29:21 Stepančić, 30:21 Mandić, 30:22 Kuzmanovski, 31:22 Vida

Hrvatska je odigrala najbolju utakmicu u dosadašnjem dijelu Svjetskog prvenstva, pregazila je Makedoniju s 31:22 i osigurala je drugi krug natjecanja. Odličan nastup Hrvatske koja je dominirala u svakom pogledu, imala je raspoloženog Šegu na vratima, Duvnjaka koji je bio pravi vođa na terenu i na kraju je zasluženo stigla do velike pobjede.

Bilo je jasno koliko je ovo važan dvoboj i po pitanju prenošenja bodova u drugi krug natjecanja. Bahrein ne bi smio biti nikakav problem, Hrvatska će u drugu fazu prenijeti najmanje dva boda, a hoće li i više, odgovor će pružiti posljednje kolo u kojem će protivnik biti Španjolska.

Makedonci će o putniku u drugi krug odlučiti u posljednjem kolu protiv Islanda, u tom susretu neće imati izbora i morat će slaviti, posebno nakon što ju je Hrvatska vrlo visoko svladala.

Od početka susreta Hrvatska je bila bolji protivnik i održavala prednost. Makedonija je uspjela samo jednom doći do poravnanja i to na 1:1, ali nakon toga Hrvatska odlazi na dva razlike i do kraja susreta Makedonci više nijednom nisu došli potpuno u egal.

Kako je vrijeme odmicalo, tako je i hrvatska prednost rasla, a odlično razdoblje sredinom prvog poluvremena omogućilo je Hrvatskoj bijeg na 13:7 kojim je Makedonija stavljena u vrlo tešku poziciju. Do kraja prvog poluvremena Makedonci nisu zaprijetili i na odmor se otišlo uz vodstvo Hrvatske 16:11.

U drugi dio Hrvatska je ušla uz prvijenac Marina Šege koji je zabio gol preko cijelog terena, Makedonci su nekoliko puta uspjeli smanjiti zaostatak na samo tri gola, prijetili potpunim povratkom, ali kada god bi došli baš blizu, Hrvatska je odmah odgovorila i nije dopustila povratak.

U završnici su se Makedonci potpuni raspali, Hrvatska je u zadnjih deset minuta briljantnom igrom, kao i protiv Islanda, stvorila visoku razliku i glatko slavila.

Marin Šego u konačnici je upisao 14 obrana, a Domagoj Duvnjak zabio je šest golova. Treba istaknuti kako drugu utakmicu zaredom nije igrao Luka Cindrić.

Tijek susreta

31:22 - Kraj, Hrvatska je upisala veliku pobjedu i zaslužila mjesto u drugom krugu!

29:21 - Raste prednost, 29:21, najveća razlika!

27:21 - maestralni Duvnjak s igračem manje!

54. minuta - Hrvatska s igračem manje, Musa je isključen.

26:20 - Mandić preko cijelog terena!

52. minuta - Napad Hrvatske kod 24:20.

24:19 - I kad se Makedonci približe, Hrvatska odmah reagira, pomogne i Šego i prednost ostaje.

22:19 - Vratili se Makedonci na minus tri.

44. minuta - Kako te Šegine obrane izgledaju mirne i rutinske! 12. ukupno i Stepančić nakon toga diže na 22:17!

40. minuta - Dva čista zicera s crte skida Šego, 11 obrana zasad!

38. minuta - Ristovski obranio Mandiću s krila i dao Makedoniji priliku za minus dva, ali makedonci gube loptu u napadu.

18:15 - evo Makedonije na samo tri zaostzatka.

34. minuta - Odmah isključenje i Mandića na drugoj strani

34. minuta - Popovski bezvezno radi prekršaj za isključenje, Hrvatska s igračem više

33. minuta - Gol za gol, 18:13 Lazarov.

17:11 - Evo i Šegin prvijenac na ovom Prvenstvu!

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela, Hrvatska ima lijepo vodstvo 16:11!

15:11 - Taleski s pola terena već drugi put

14:9 - Hrvatska ima igrača manje zbog isključenja Vrankovića, Manaskov smanjuje na 14:9.

13:7 - 4:0 Hrvatske, Šego sjajno brani, realizacija odlična!

11:7 - Kakva bomba Duvnjaka, Ristovski se nije ni pomaknuo! 21. minuta.

10:7 - Ima Hrvatska širinu, čak devet igrača s po jednim golom.

9:6 - Evo i Vrankovića, Hrvatska je ponovno na plus tri.

7:5 - Šego skida zicer, Duvnjak zabija preko cijelog terena, Kiro Lazarov smanjuje na 7:5.

6:4 - Još jedna krasna dijagonala na krilo, ovaj put za Horvata.

11. minuta - Imala je Hrvatska priliku za ponovni bijeg na plus dva, ali Stepančić puca preko gola.

5:4 - Makedonci su povezali dva gola, ali Duvnjak lijepim golom s poda vraća prednost na hrvatsku stranu.

4:2 - Još jedna krasna asistencija Duvnjaka, sa srednjeg vanjskog na Mandića u kutu i onda slijedi realizacija.

3:2 - Peševski s crte smanjuje zaostatak Makedonaca.

3:1 - Stepančić nezadrživo, do šest metara i laka realizacija.

4. minuta - Šego lijepo skida Manaskovu s krila.

2:1 - Karačić nakon što se raspala makedonska obrana, kroz sredinu laka realizacija.

1:1 - Makedonci bez vratara, Manaskov realizira s krila.

1:0 - Krasna asistencija Duvnjaka, Musa lako zabija

1. minuta - Počeo je susret, prvi napad Hrvatska.

Pred hrvatskom rukometnom reprezentacijom je vrlo važna utakmica protiv Makedonije, pobjeda u ovom dvoboju širom otvara plasman na jedno od prva dva mjesta uz prenošenje bodova u drugi krug.