Derby preokrenuo rezultat i nakon jedanaesteraca slavio protiv Southamptona

Jan Šneler • srijeda, 16.01.2019.

Nakon remija u prvom ogledu trećeg kola engleskog FA kupa Southampton i Derby odigrali su ponovljenu utakmicu. Nevjerojatno, ali i ovaj susret završio je 2:2 te su momčadi nakon produžetaka riješili pitanje pobjednika izvođenjem kaznenih udaraca...

Odličan susret trećeg kola FA kupa mogli smo pratiti večeras u Southamptonu. U prvom susretu ovih momčadi rezultat je bio neriješenih 2:2, a zanimljiv je podatak kako je i druga utakmica završila istim rezultatom. S obzirom na to kako niti nakon dva ogleda nema pobjednika, otišlo se u produžetke i poslije izvođenje kaznenih udaraca.

Prvo poluvrijeme bilo je vrlo mirno, no u nastavku se utakmica u potpunosti rasplamsala. U samo dvije minute Southampton je postigao dva pogotka i praktički riješio pitanje pobjednika. Prvo je u 68. minuti Stuart Armstrong doveo domaće u vodstvo, da bi Nathan Redmond dvije minute kasnije povećao na 2:0.

Činilo se da je gotovo, pomislili su to vjerojatno i u redovima domaćih, no vrlo brzo šokirat će ih hladan tuš. U 76. minuti Harry Wilson smanjuje zaostatak, da bi šest minuta kasnije Martyn Waghorn zabio za 2:2. Ušlo se u produžetke u kojima iznenađenja nije bilo, iako su obje momčadi pokušale doći do slavlja prije kaznenih udaraca.

Promjena nije bilo te se pristupilo raspucavanju jedanaesteraca. Gosti su bili prvi na redu i uspješno rješavali jedanaesterce. U drugoj seriji, Redmond je trebao pogoditi za izjednačenje u seriji, no promašio je i otvorio put Derbyju. Gosti su to iskoristili, bili perfektni u izvođenju, uspjeli bez promašaja okončati seriju i proći u daljnju fazu natjecanja.