Split bez šanse kod Sparsa, Žuti pregaženi u Sarajevu

Petar Jenjić • četvrtak, 17.01.2019.

Košarkaši Splita nisu imali prevelike šanse u Drugoj ABA ligi na gostovanju kod sarajevskog Sparsa koji je slavio rezultatom 96:58...

Sa skraćenom rotacijom zbog ozljeda otputovao je Split na gostovanje kod Sparsa u sklopu 16. kola Druge ABA lige. Kao što se moglo i očekivati Žuti nisu imali prevelike šanse protiv sarajevske momčadi koja je stigla do 11. pobjede sezone, a četvrte u posljednjih pet kola. U konačnici je stigla do pobjede rezultatom 96:58.

Domaćin se nijednom tijekom susreta nije našao u zaostatku, a prvu je osjetniju prednost počeo stvarati u završnim minutama prve četvrtine kada je serijom 9:2 poveo s devet koševa razlike (24:15). Istom je razlikom i zaključio prvu dionicu (26:17), a na početku druge došao je i do prve dvoznamenkaste prednosti. Na šest koševa zaostatka (38:32) uspio se spustiti Split, no Spars nije dopustio više.

Prvo poluvrijeme zaključio je vodstvom od 45:35, a drugo je otvorio serijom od devet koševa. Ubrzo je stigao i do 20 koševa viška (57:37), a kako je vrijeme odmicalo bilo je jasno kako će domaćin stići do uvjerljive pobjede protiv hrvatske momčadi. U posljednjoj je četvrtini Spars nastavio s visokim ritmom te dodatno podebljao ionako visoku pobjedu.

Nemanja Protić s 18 koševa i sedam asistencija te Almir Hasandić s 14 poena bili su najbolji kod Sparsa. Michael Cobbins s 14 koševa i osam skokova predvodio je Split, po 11 poena dodali su Pavle Marčinković i Mateo Kedžo.