Cibona preko Škrljeva do desete pobjede sezone

Petar Jenjić • četvrtak, 17.01.2019.

Košarkaši Cibone upisali su pobjedu u 12. kolu HT Premijer lige, zagrebačka je momčad rezultatom 101:92 bila bolja od Škrljeva...

Do desete pobjede sezone stigla je Cibona koja je u sklopu 12. kola HT Premijer lige na domaćem parketu svladala Škrljevo rezultatom 101:92. U utakmici bez prevelike napetosti Vukovi su kontrolirali susret gotovo cijelo vrijeme te protivniku nanijeli deveti poraz, a treći uzastopni.

Vrlo dobro odigrala je Cibona prvu četvrtinu koju je dobila s deset koševa viška (28:18). Održavala je prednost zagrebačka momčad tijekom druge dionice, a Škrljevo je tri i pol minute prije kraja poluvremena stiglo na minus sedam (43:36). Međutim, uslijedila je serija Cibone od 12:2 kojom je došla do 17 poena prednosti (55:38), da bi na poluvrijeme otišla s +13, bilo je 56:43.

Gostujuća je momčad tijekom nastavka uspijevala doći do osam koševa minusa, ali više od toga nije išlo. Kako je vrijeme odmicalo prednost Cibone je rasla pa je tako u 27. minuti iznosila okruglih 20 razlike (75:55). Iako je šest i pol minuta prije kraja vodila s 88:69, domaća momčad malo je posustala pa se Škrljevo ponovno, nakratko, uspjelo spustiti ispod minus deset. Međutim, bilo je to sve od gostiju.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Damir Markota sa 17 koševa, dok je Josip Bilinovac dodao 15 koševa i sedam skokova. Marko Šarac s 18 koševa i Achraf Yacoubou sa 17 koševa bili su najbolji kod Škrljeva.