Novi poraz Cedevite, Vrijednosnice Osijek zasluženo do pobjede

Petar Jenjić • petak, 18.01.2019.

Vrijednosnice Osijek na domaćem su parketu svladale Cedevitu rezultatom 83:78 te joj tako nanijeli peti poraz u posljednjih šest utakmica...

Novi poraz pretrpjela je momčad Cedevite koja igra HT Premijer ligu i kako se stvari trenutno razvijaju, sve će češće morati posezati za igračima iz prve postave. Danas je zagrebačka momčad izgubila peti put u posljednjih šest kola, bolje su bile Vrijednosnice Osijek koje su slavile rezultatom 83:78.

Mali broj koševa vidjeli smo na početku utakmice pa je tako rezultat nakon šest minuta igre bio 7:7. Ipak, u završnici prve četvrtine Brokeri pojačavaju te nakon prvih deset minuta imaju šest koševa viška (18:12). Za razliku od prve, u drugoj dionici obje su momčadi igrale puno bolje napadački, posebno Cedevita koja je ubacila 29 poena. Međutim, nije joj to puno pomoglo u stvaranju prednosti s obzirom na to da su ih Osječani slijedili u stopu te na poluvrijeme otišli s minimalnim zaostatkom (41:40).

Nakon što je Cedevita imala vodstvo 49:46 u 23. minuti uslijedila je serija domaćina od 9:0. Stečenu prednost Osječani su održavali do kraja treće četvrtine (62:56). U sličnom su ritmu domaćini nastavili i u posljednjoj četvrtini, zagrebačka je momčad uspijevala doći na minimalan zaostatak, ali do prednosti nije.

39 sekundi prije kraja Jakov Vladović tricom je smanjio zaostatak gostiju na minus jedan (79:78), nakon čega Brokeri poentiraju preko Ozrena Pavlovića koji je bio siguran s linije slobodnih bacanja. Nakon što je Cedevita promašila sljedeći napad, a Ante Gospić pogodio slobodna bacanja, pitanje pobjednika bilo je jasno.

Gospić je predvodio Osječane do pobjede s 19 poena i sedam skokova, dok je Ozren Pavlović dodao 18 koševa i sedam skokova, a Mate Mandić 16 poena. Toni Perković s 22 poena i pet skokova te Jakov Vladović s 13 koševa i sedam asistencija bili su najbolji kod Cedevite.