Zadar se namučio protiv Bosca, ali ipak upisao pobjedu

Petar Jenjić • srijeda, 16.01.2019.

Košarkaši Zadra upisali su pobjedu protiv Bosca u sklopu 12. kola HT Premijer lige, na domaćem su parketu slavili rezultatom 88:79...

Odigrana je prva utakmica 12. kola domaćeg košarkaškog prvenstva u kojoj je Zadar stigao do ukupno devete pobjede, a četvrte uzastopne. Na domaćem je terenu rezultatom 88:79 slavio protiv Bosca i tako mu nanio 11. poraz sezone.

Zadar nije dobro krenuo u samu utakmicu, a gosti su držali prednost na svojoj strani. Prvu su četvrtinu zaključili s četiri koša viška (20:16), a i u drugoj dionici zagrebačka je momčad bila ta koja je diktirala ritam susreta. Serijom 8:0 Zadar je stigao do pet koševa viška (38:33), a poluvrijeme je zaključio ubačajem Marija Littlea za 44:42.

Nastavak susreta donio je i bolju igru Zadra koji je napravio seriju od 15:2 te tako stigao do dvoznamenkaste prednosti. Uoči posljednje četvrtine domaćin je imao 15 poena prednosti (73:58), Bosco je tri i pol minute prije kraja uspio doći na minus pet (80:75), međutim, više od toga nije išlo za goste.

Najbolji su u pobjedničkim redovima s po 15 poena bili Domagoj Vuković (deset skokova) i Lovre Bašić (devet asistencija). Hrvoje Puljko sa 17 koševa i Mladen Primorac sa 16 poena bili su najbolji kod Bosca.