Dva seta bila su dovoljna, Dabrowski i Pavić uspješno krenuli po obranu naslova

Petar Jenjić • nedjelja, 20.01.2019.

Mate Pavić i Gabriela Dabrowski pobijedili su u prvom kolu mješovitih parova na Australian Openu, kanadsko-hrvatska kombinacija do pobjede je stigla u dva seta nakon nešto manje od sat vremena igre...

Turnir mješovitih parova uspješno je krenuo za branitelje naslova Gabrielu Dabrowski i Matu Pavića koji su u prvom kolu bili uspješni. S dva puta po 6:3 bili su bolji od Priscille Hon i Alekseja Popirina u meču koji je trajao 57 minuta.

Kanadsko-hrvatska kombinacija spasila je jednu break loptu u prvom setu nakon čega je i sama stigla do prilike za oduzimanje servisa. Za razliku od Hon i Popirina, prvi nositelji uspjeli su je iskoristiti, povesti s 4:2, a zatim mirno privesti set prema kraju.

Dva breaka napravili su Dabrowski i Pavić u drugom setu te su poveli s 5:2. Iako su njihovi protivnici uspjeli vratiti jedan break, odmah u sljedećem gemu branitelji naslova rade novi te zaključuju meč u svoju korist.

U drugom meču turnira igrat će protiv kombinacije Hao-Ching Chan/Jean Julien Rojer.