Glavna runda, skupina I, 2. kolo, 21.01.2019, 20:30 h
Hrvatska
Hrvatska 21:22 Njemačka
Njemačka

Hrvatska bez polufinala Svjetskog prvenstva, Njemačka i Francuska u borbi za odličja

Branimir Korać • ponedjeljak, 21.01.2019.

Hrvatski rukometaši nisu uspjeli doći do bodova protiv Njemačke, domaćin je tijesno slavio 22:21 i zajedno s Francuskom prolazi u polufinale Svjetskog prvenstva...

HRVATSKA - NJEMAČKA 21:22 (11:11)

Svjetsko prvenstvo

Skupina I, drugo kolo

Hrvatska: Ivan Stevanović, Marin Šego (11 obrana), Domagoj Duvnjak 1, Luka Stepančić 2, Ivan Vida, Zlatko Horvat 2, Igor Karačić 4(1), Alen Blažević, Manuel Štrlek 4, Željko Musa 2, Ivan Slišković, David Mandić 1, Jakov Vranković 1, Marin Šipić 3, Kristian Bećiri, Damir Bičanić

Njemačka: Silvio Heinevetter (1 obrana), Andreas Wolff (8 obrana), Uwe Gensheimer 4(2), Finn Lemke, Patrick Wiencek 1, Fabian Wiede 6, Hendrik Pekeler 3, Steffen Wienhold, Martin Strobel, Steffen Fäth 2, Patrick Groetzki, Kai Häfner 2, Matthias Musche, Fabian Böhm 2, Jannik Kohlbacher 2, Paul Drux

Sedmerci: Hrvatska 1/2 (Horvat 0/1, Karačić 1/1), Njemačka 2/3 (Gensheimer 2/3)

Isključenja: Hrvatska 8 minuta (Musa 2, Vranković, Karačić), Njemačka 10 minuta (Wiencek, Pekeler 2, Groetzki 2)

Kretanje rezultata: 1:0 Karačić, 2:0 Stepančić, 2:1 Gensheimer, 3:1 Mandić, 3:2 Wiede, 3:3 Pekeler, 3:4 Wiede, 4:4 Musa, 5:4 Karačić (7m), 6:4 Karačić, 6:5 Fäth, 6:6 Wiede, 7:6 Musa, 7:7 Kohlbacher, 7:8 Pekeler, 8:8 Duvnjak, 8:9 Gensheimer (7m), 8:10 Wiencek, 9:10 Duvnjak, 10:10 Horvat, 11:10 Karačić, 11:11 Wiede

Drugo poluvrijeme: 11:12 Böhm, 12:12 Štrlek, 12:13 Böhm, 13:13 Štrlek, 13:14 Gensheimer (7m), 13:15 Häfner, 14:15 Stepančić, 14:16 Häfner, 15:16 Štrlek, 15:17 Kohlbacher, 15:18 Wiede, 16:18 Štrlek, 17:18 Šipić, 18:18 Šipić, 19:18 Vranković! 19:19 Wiede, 20:19 ŠIPIĆ!!, 20:20 Fäth, 20:21 Pekeler, 20:22 Gensheimer, 21:22 Horvat

Hrvatska nije uspjela uzeti barem bod i ostati u borbi za polufinale. Njemačka je odnijela pobjedu 22:21, a osim što je loša vijest da od polufinala neće biti ništa, još lošija je i da bi prvi cilj mogao biti kompromitiran i Hrvatska ostati bez kvalifikacija za Olimpijske igre.

Naime Hrvatska ima četiri boda kao i Španjolska, Brazil ima dva. U zadnjem kolu Hrvatska ima tešku zadaću protiv Francuske, Brazil igra protiv Islanda koji je bez niza važnih igrača dok Španjolska igra protiv Njemačke. U slučaju da Španjolska ostane neporažena, Hrvatska izgubi od Francuske, a Brazil svlada Island, što su realne mogućnosti, Hrvatska je u ogromnim problemima.

Šteta jer je protiv Njemačke imala priliku izvući bolji rezultat, imali su Nijemci u nekoliko navrata padove u igri i nisu izgledali nedodirljivo, međutim u konačnici su izvukli pobjedu. Manje od pet minuta prije kraja Hrvatska je vodila, ali nekoliko lošijih odluka i Njemačka je napravila preokret.

Bila je to iznimno teška utakmica. Njemačka ima jako neugodnu i čvrstu obranu protiv koje se nije bilo jednostavno boriti. Ipak unatoč kratkoj rotaciji Hrvatska se borila i radila sve kako bi došla do pobjede. U prvom poluvremenu vodila se uglavnom borba gol za gol i na odmor se otišlo s 11:11.

U drugom dijelu Njemačka se uspjela odvojiti na dva razlike, na sredini drugog poluvremena vodila je Njemačka 18:15 i činilo se da hrvatski brod potpuno tone.

Međutim uspjela je Hrvatska doći do preokreta, serija 4:0 stigla je čim se zaigralo pokretljivije i brže u napadu. Šipić je sjajno koristio prostor na crti koji se ukazivao i šansa je postojala.

Manje od dvije minute prije kraja Heinevetter je došao do obrane, a Pekeler zabio za 21:20. Odmah nakon toga suđeno je nepostojeće probijanje u napadu, a Gensheimer zabija za plus dva.

Premalo vremena je ostalo, Horvat je smanjio, ali nakon toga nije bilo vremena za napad za poravnanje.

Poraz koji bolji, stigao je uz veliku borbu i ogromnu potrošnju energije i neće biti jednostavno vratiti se. Ali hrvatski rukometaši moraju jer je ulog još uvijek velik.

Tijek susreta

Kraj u Kölnu, poznati su polufinalisti iz skupine I.

19:19 - Na isti način, na isto mjesto i Wiedeu to prolazi

55. minuta

19:18 - Vranković!!!!!!!!!!!!

54. minuta - Šegi NE možeš zabiti s krila! Skida opet Gensheimeru!

18:18 - ŠIPIIIIIIIĆ!!!!

52. minuta - Šego skida zicer!

51. minuta - NE NE NE I NE! Kontra za izjednačenje i Wolff brani Musi

17:18 - Napokon brži protok i odmah lopta do Šipića samog na crti!

49. minuta - Šego skida zicer Muscheu s krila!

16:18 - Horvat krade loptu i baca Štrleku u kontru, konačno

48. minuta - I onda Šego obrani, a Duvnjak krivo baci u kontri na devet metara i Njemačka opet ima napad

47. minuta - Karačić nepotrebno gubi loptu nakon minute odmore

15:18 - Wiede

45. minuta - Horvat greda, ovo nije dobro, Njemačka za plus tri, igra puno brže, pokretljivije i lakše. Hrvatska jako statična u napadu i bez prave ideje

15:17 - Kohlbacher s crte, lakoćom prolaze Nijemci

15:16 - Štrlek krasno s krila

14:16 - Häfner

14:15 - Stepančić u doslovno posljednjem trenutku pod prekršajem nekako progurao loptu iza crte.

13:15 - Karačićev solo prodor nije prošao, zaustavljen je i Häfner zabija za plus dva

13:14 - Gensheimer sa sedam metara

13:13 - Štrlek!

38. minuta - Wolff brani Duvnjaku, ali i Böhm pokraj gola

37. minuta - Srećom Groetzki prijestup

36. minuta - Nema Hrvatska ideje u napadu

35. minuta - Šego skida i Groetzkom!

34. minuta - Šego brani, ali lopta Nijemcima. Karačić dvije minute

12:13 - Böhm vrlo snažno

12:12 - Štrlek iz jako teške pozicije

11:12 - Musa isključenje, Böhm gol.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Poluvrijeme 11:11, Wolff je sa sirenom skinuo Stepančiću. Hrvatska igra sjajnu obranu, Šego je dobar, napad malo šteka, ali za to je zaslužna i jaka njemačka obrana. Dobra vijest, Pekeler i Groetzki imaju po dva isključenja, posebno je kritična stvar s Groetzkim za kojeg Nijemci nemaju zamjenu.

11:11 - Wiede

11:10 - Karačić!!!! 3:0 Hrvatske

10:10 - Horvat, Hrvatska je ponovno u igri!

9:10 - Duvnjak i Pekeler drugo isključenje! Loša vijest je da je Duvnjak na podu i traži zamjenu

27. minuta - Groezki drugo isključenje

8:10 - Wiencek na prazan gol nakon riskantne lopte koja je izgubljena

8:9 - Böhm izborio sedmerac i isključenje Vrankovića, zabija Gensheimer.

8:8 - Bomba Duvnjaka! Dva Wolffa ne bi obranila

22. minuta, - Šego skida zicer, opet s krila, prvo Gensheimeru lijevo pa Groetzkom desno!

7:8 - Slišković doslovno daje loptu u ruke Pekeleru koji je igrao prednjeg u 5-1, on taj poklon koristi i zabija iz kontre.

20. minuta - Ali brani i Wolff Stepančiću, no Nijemci dosta griješe u napadu, opet lopta za Hrvatsku

19. minuta - Šego brani Gensheimeru

19. minuta - Hrvatska gubi loptu, napad bez organizacije

7:7 - Kohlbacher izvlači već izgubljenu loptu i zabija

7:6 - Musa vraća Hrvatsku u vodstvo

6:6 - Wiede još jedna bomba

6:5 - Fäth svom snagom

Isključen je i Musa, 13. minuta, Gensheimer ne realizira sedmerac, a Karačić zabija za 6:4.

5:4 - Karačić miran sa sedam metara

Još jedno isključenje Groetzki

4:4 - Musa, Nijemci gube loptu i Pekeler isključenje

3:4 - Stepančić gubi loptu, wiede iz kontre

3:3 - Pekeler odmah poravnava

Strobel je napustio dvoranu, ovo bi mogla biti jako dugačka pauza za njega.

Strobel će biti iznesen na nosilima, ovo je uistinu teška ozljeda

9. minuta - Strobel je na podu ozlijeđen nakon sudara sa Stepančićem, stradalo je koljeno

8, minuta - Wolff brani Horvatu

8. minuta - Šego skida zicer, Wiencek radi sedmerac i dvije minute

3:2 - Wiede izvana, neobranjivo u kut

3:1 - Musa krade loptu, Mandić iz kontre!

5. minuta - Wolff prva obrana, Karačić u njega

2:1 - Gensheimer nakon lijepe akcije

2:0 - Stepančić lijepo preko dvostrukog bloka

3. minuta - Dobra obrana, Nijemci ne prolaze na crtu, napad Hrvatska

1:0 - Kreće Hrvatska, Karačić