Fenerbahče uvjerljivo slavio, Simonovih devet koševa u porazu Efesa

Jan Šneler • četvrtak, 24.01.2019.

Odigrane su prve četiri utakmice 20. kola košarkaške Eurolige, a rezultati današnjih susreta prilično su očekivani. Favoriti su došli do novih pobjeda i to većinom rutinski...

Nikakvih iznenađenja nije bilo u današnjim susretima 20. kola Eurolige. Prilično očekivano domaće momčadi su slavile i došle do nove pobjede. Neke momčadi zadržale su sjajno mjesto pri vrhu tablice, dok druge nastoje doći do mjesta u četvrtfinalu u posljednjim susretima.

Dvije momčadi koje su zadržale dosadašnju poziciju su Fenerbahče i Real Madrid. Fenerbahče je uvjerljivo slavio na svom terenu protiv Olympiacosa s 90:75. Nikakva iznenađenja domaći nisu htjeli dopustiti, igrali su vrlo uvjerljivo i ozbiljno te opuštanja nije bilo. Praktički već od kraja prvog dijela Olympiacos je počeo gubiti s dvoznamenkastom razlikom koja se nije spuštala do samoga kraja.

Kod domaćih je najbolji bio Erick Green sa 17 koševa, dok je Bobby Dixon ostvario učinak od 13 poena i 10 asistencija. Kod gostiju je Jannis Timma dodao 14 poena.

Što se tiče Reala, on je imao dosta težak posao protiv Anadolu Efesa koji se vrlo dobro držao sve do samoga kraja. Definitivno najuzbudljivija bila je utakmica u Madridu. Efes je vodio gotovo cijelo prvo poluvrijeme, ali na odmor se otišlo rezultatom 42:42. Zanimljivo, u obje četvrtine bio je isti rezultat - 21:21. U nastavku je Real dodao gas više, ali još uvijek je to bilo nedovoljno. Ipak, u posljednjoj četvrtini, domaći su pokazali svu kvalitetu i uspjeli doći do pobjede s 92:84.

Najbolji je kod Reala bio Anthony Randolph s 24 poena i šest skokova, dok je za Efes Vasilije Micić postigao 21 poen uz pet asistencija. Za goste je 22 minute odigrao Kruno Simon i ostvario učinak od devet poena, dva skoka i čak tri ukradene lopte.

Maccabi nastavlja s odličnim rezultatima u posljednje vrijeme i pobjeda protiv direktnog konkurenta Panathinaikosa samo je potvrda sjajne forme. Izraelska momčad postala je od autsajdera veliki favorit za nastup u četvrtfinalu. Iako su danas u prvoj četvrtini gubili, domaći su se vrlo brzo vratili i na odmor otišli s vodstvom 40:35. Do kraja su još povećali vodstvo i potpuno zasluženo slavili s 84:75.

Angelo Caloiaro je bio odličan s 20 koševa i 11 skokova, a kod gostiju Nick Calathes zabio je 14 poena i dodao pritom još 10 asistencija.

Konačno, do pobjede na svom terenu došao je Milano. Iako su u Žalgirisu nastojali što više smanjiti broj koševa domaćih, ispod 80 nije išlo. Dobro su se držali Litavci, nisu dopuštali da se Milano previše odvoji, ali su popustili u posljednjoj dionici susreta. Ušlo se u zadnjih deset minuta sa samo dva poena prednosti za domaće, ali Milano je u ključnim trenucima bio bolji i na kraju slavio s 80:70.

Talijane je predvodio Mike James s 20 poena, četiri skoka i devet asistencija. Kod gostiju, Nate Wolters ostvario je učinak od 17 koševa, pet skokova i pet asistencija.

Euroliga, 20. kolo: Fenerbahče - Olympiacos 90:75
Maccabi Tel Aviv - Panathinaikos 84:75
Armani Milano - Žalgiris 80:70
Real Madrid - Anadolu Efes 92:84