Real preokretom došao do uvjerljive pobjede, Espanyol i Betis remizirali

Jan Šneler • četvrtak, 24.01.2019.

Današnjim susretima zaključena je prva faza četvrtfinala španjolskog Kupa kralja. Prve utakmice su odigrane, a uskoro slijede uzvrati na kojih ćemo dobiti četiri polufinalista...

Nakon jučerašnjeg zanimljivog dana niti danas nisu izostali sjajni ogledi na španjolskim stadionima. Real Madrid uspio je doći do nove pobjede 4:2, iako se nije tako činilo tijekom samog susreta. Girona se pokazala kao vrlo nezgodni protivnik.

Nakon svih loših partija ove sezone Real je na najgori mogući način otvorio četvrtfinale Kupa protiv Girone. Već nakon sedam minuta igre, obrana je poprilično zaspala i dopustila Anthony Lozanu da pospremi loptu u mrežu. Iako je taj rani pogodak uzdrmao domaćina, desetak minuta kasnije Lucas Vazquez uspijeva izjednačiti. Kada su već uspjeli prilično rano uzvratiti udarac, igrači Reala osjetili su da mogu i pojačano napasti i doći do vodstva.

U 42. minuti sudac Alberto Undiano Mallenco dosudio je kazneni udarac za domaće koji je vrlo precizno izveo Sergio Ramos. Mogli su do odmora domaći potpuno slomiti Gironu, ali je u sudačkoj nadoknadi Karim Benzema pogodio stativu.

U drugom dijelu ritam igre nešto je pao, a u 66. minuti Marcos Llorente griješi u šesnaestercu te sada Alex Granell precizno puca iz jedanaesterca i donosi izjednačenje Gironi. Real se ipak nije dao i vrlo brzo došao je odgovor. Prvo je u 77. minuti Ramos postigao svoj drugi pogodak, da bi Benzema pogodio tri minute kasnije za konačnih 4:2.

Prilično izjednačena bila je utakmica Espanyola i Betisa, a domaća momčad može žaliti za propuštenom prilikom za pobjedu na svom terenu. Domaći su došli do vodstva u 27. minuti. Strijelac je bio Borja Iglesias. Obje momčadi izmjenjivale su se u prilikama i napadima, ali do golova dugo nisu dolazile. Betis je imao kontrolu nad posjedom, nad terenom, ali izjednačujući pogodak postigli su tek u 81. minuti. Pogodak je postigao Antonio Sanabria.