Osijek slavio u prijateljskoj utakmici protiv najgledanijeg trećeligaša

Jan Šneler • subota, 26.01.2019.

U prijateljskom srazu protiv trećeligaša Orijenta, nogometaši Osijeka došli su do nove pobjede i tako završili s pripremnim utakmicama za nastavak sezone...

HNK Orijent ove sezone postao je prava nogometna senzacija u Hrvatskoj. Sto godina slavi ovaj riječki klub, a iako trećeligaš ruši sve rekorde posjećenosti na čemu bi im pozavidjeli i neki prvoligaši. Koliko navijači vole ovaj klub govori podatak da je na današnjoj prijateljskoj utakmici protiv Osijeka bilo više od tisuću gledatelja.

Osijek je došao do pobjede, iako se domaćin nije olako predao. Vrlo brzo Osječani su došli do ugodne prednosti. Već u 14. minuti Mirko Marić se odlično snašao u šesnaestercu i preciznim udarcem pogodio za 0:1. Nije dugo trebalo Osijeku za novi pogodak. U 26. minuti, Marin Pilj je iskoristio odličan ubačaj Alena Grgića i glavom zabio za 0:2.

Domaćin se probudio u drugom dijelu i smanjio zaostatak u 55. minuti. Miroslav Iličić je sjajnim udarcem iskosa svladao gostujućeg vratara. Par minuta kasnije, Osijek je mogao vratiti prednost od dva pogotka, no Muzafer Ejupi je pogodio okvir gola iz kaznenog udarca.

Do kraja susreta rezultat se više nije mijenjao i Osječani su u generalnoj probi za nastavak sezone slavili u Rijeci.

• Sjena31.01.2019. u 12:13
    Pa po izvještajima i slikama, baš i nema.
    Sjena
  • Weasley31.01.2019. u 12:06
    hmm, nije Orijent najgledaniji trećeligaš, u skupini Jug ima sigurno 3-4 kluba s više gledatelja