Leki pobjeda za smanjenje zaostatka, Santini donio tri boda Anderlechtu

Branimir Korać • ponedjeljak, 28.01.2019.

Belgijci su ovog vikenda odradili utakmice 23. prvenstvenog kola, a nedjelja je bila uspješna za Hrvate. Ivan Leko s Club Bruggeom stigao je do gostujuće pobjede, a Ivan Santini zabio je za pobjedu Anderlechta...

Club Brugge nastavlja s promjenjivim nastupima u belgijskom prvenstvu. U 23. kolu gostovao je kod skromnog Oostendea i upisao pobjedu 2:1, ali nije imao lagan posao i dosta se namučio za ova tri boda.

Domaćin je već u drugoj minuti stigao do vodstva zahvaljujući golu Jordija Vanlerbeghea, ali nastavak susreta ipak je pripao Bruggeu.

U drugom poluvremenu postigao je dva pogotka iz kaznenih udaraca, prvi je zabio Hans Vanaken, a drugi Wesley.

U završnici susreta Marvelous Nakamba zaradio je drugi žuti karton, ali to nije utjecalo na rezultat.

Do važne pobjede došao je Anderlecht koji je kod kuće tijesno slavio protiv Eupena s 2:1. Slično kao i Club Brugge, Anderlecht je također tek u drugom poluvremenu došao do preokreta i pobjede.

Eupen je poveo u 31. minuti golom Mamadoua Falla da bi Anderlecht u drugom dijelu preokrenuo preko 17-godišnjeg Yarija Verschaerena i Ivana Santinija koji je tako prekinuo post i došao do prvog gola nakon studenog kada je postigao dva pogotka St. Truidenu.

Santini je odigrao cijelu utakmicu dok je Antonio Milić ostao na klupi.