Lokomotiva zaustavila Podravku i nanijela joj prvi ovosezonski prvenstveni poraz

Mihaela Bradovski • utorak, 29.01.2019.

U najvećem dvoboju hrvatskog ženskog rukometa Lokomotiva je u Zagrebu ugostila Podravku i upisala pobjedu 24:22 te tako Koprivničankama nanijela prvi prvenstveni poraz ove sezone.

Sjajan posao odradile su rukometašice Lokomotive koje su ugostile Podravku i upisale veliku pobjedu 24:22. Podravka je doputovala u Zagreb u vrlo jakom sastavu, ali Lokosice su odradile jako dobar posao i upisale vrijedne bodove.

Uoči ovog susreta obje ekipe bile su stopostotne, a niz Podravke ipak je zaustavljen u Zagrebu gdje je Lokomotiva u završnici prvog poluvremena došla do prednosti i do kraja susreta nije ju ispuštala.

Podravka nije loše krenula, imala je u 18. minuti vodstvo 7:4, ali Lokosice su se konsolidirale, preuzele vodstvo i na odmor odnijele prednost 13:12.

U drugom dijelu Lokomotiva je nastavila s odličnom igrom, došla do četiri gola prednosti i nakon toga je i održavale. U samoj završnici Podravka je smanjila preko Dejane Milosavljević i Natalije Čigirinove, ali to smanjivanje na 24:22 bio je maksimum do kojeg je Podravka došla.

Tea Pijević bila je raspoložena s 14 obrana, a u listu strijelaca upisalo se samo pet rukometašica. Među njima najefikasnije bile su Larissa Kalaus s deset golova i Stela Posavec sa sedam golova. Kod Podravke Čigirinova je zabila šest golova, a po pet su dodale Milosavljević i Ana Debelić.