Repeša s Budućnosti teško stradao u Moskvi, Simon među boljima u porazu Efesa u Ateni

Branimir Korać • subota, 02.02.2019.

Okončano je 21. kolo Eurolige, a najuvjerljiviji bio je moskovski CSKA koji je pregazio Budućnost. Suprotno tome meču, u Las Palmasu su igrani produžeci u dvoboju između Gran Canarije i Armanija...

Jasmin Repeša s Budućnosti teško je stradao u gostima kod moskovskog CSKA koji je slavio 99:69. Moskovljani su poraženi u prvom susretu u Podgorici, a ovdje su se revanširali u punoj mjeri slaveći s ogromnom razlikom. Na poluvremenu čak ništa nije govorilo da bi Budućnost mogla ovako završiti, domaćin je vodio 52:47, ali u nastavku susreta uslijedio je potpuni potop.

Najraspoloženiji bio je Nando de Colo koji je ubacio 26 poena uz sedam skokova i asistencija, a Daniel Hackett dodao je 17 poena. Kod poraženih Norris Cole završio je s 11 poena, James Bell dodao je deset, a Filip Barović devet uz tri skoka.

Real Madrid upisao je očekivanu pobjedu u gostima kod Darušafake koja je zaostajala 15 poena, ali 38 sekundi prije kraja uspjela je doći do poravnanja. Ipak, Real u završnici s linije slobodnih bacanja dovršava posao i odnosi pobjedu do koje je mogao i trebao puno lakše doći. Samo tri minute na parketu je proveo Sergio Llull koji je imao problema s aduktorom i Pablo Laso osjetio je kako Llull nije potpuno slobodan u igri.

"Mislim da smo odradili jako dobar posao u obrani gdje smo ih tjerali na teške šuteve. Odigrali su sjajnu zadnju četvrtinu, općenito drugo poluvrijeme, ali ipak smo na kraju ostali čvrsti", rekao je Trey Thompkins.

Po 15 poena kod Reala postigli su Anthony Randolph (pet skokova) i Thompkins. Darušafaku su predvodili Toney Douglas s 27 poena (6/11 trica) i Jeremy Evans s 18 poena i 12 skokova.

Najneizvjesnije bilo je u Las Palmasu gdje je Gran Canaria ugostila milanski Armani i upisala poraz u produžetku 106:104. Bio je to očekivano neizvjestan dvoboj, a Armani je propustio veliku priliku već u 40 minuta dovršiti posao. Naime imao je vodstvo 89:86, šest sekundi prije kraja Marcus Eriksson promašio je tricu za poravnanje, no Anžejs Pasečniks hvata skok u napadu, lopta ponovno dolazi do Erikssona koji ovaj put ne griješi. I u produžetku je sve bilo u rukama Erikssona, ali ovaj put nije pogodio za pobjedu, Jeff Brooks uhvatio je loptu i Armani upisao pobjedu.

"Prvo i drugo poluvrijeme bili su posve različita priča. U prvom poluvremenu dopustili smo im da rade što god žele, ali u drugom dijelu promijenili smo neke stvari, no ne možemo biti potpuno zadovoljni jer su i dalje imali puno otvorenih šuteva i skokova u napadu. Moramo biti dobri kao kod kuće, biti psihološki čvrsti kako bi sve izdržali, u tome smo uspjeli", smatra James Nunnally, posljednje pojačanje Talijana.

Pobjednika su predvodili Vladimir Micov s 24 poena te s po 22 Mike James (šest asistencija, pet skokova) i Nunnally. Kod domaćina Eriksson je ubacio 28 poena (5/11 trica), a po 12 su dodali Clevin Hannah i Kim Tillie (šest skokova).

Vrlo važnu pobjedu upisao je Panathinaikos koji je nadigrao Anadolu Efes i svladao ga s 88:75. Grcima je ovo vrlo važna pobjeda u borbi za ulazak u Top 8, a do nje su došli posve zasluženo s obzirom da su najvećim dijelom susreta bili u vodstvu.

Sjajan je bio Nick Calathes s 20 poena, osam skokova i 13 asistencija, DeShaun Thomas dodao je 14 poena i šest skokova, a James Gist 11 poena i deset skokova. Kod Efesa Rodrigue Beaubois upisao je 15 poena, a slijedio ga je Kruno Simon koji je za 31 minutu ubacio 14 poena (3/3 za dva, 2/7 za tri, 2/2 slobodna) uz četiri skoka i dvije asistencije.