Valencia zaustavila Barcelonu na Camp Nouu, Messi spasio domaćina od poraza

Branimir Korać • subota, 02.02.2019.

Uoči prvog od tri El Clasica, Barcelona je ugostila Valenciju i nije uspjela doći do pobjede. Na kraju se morala zadovoljiti remijem 2:2 nakon što je gubila 0:2...

Valencia je pružila priliku prvim pratiteljima da se malo približe Barceloni i učine prvenstvo zanimljivijim. Nakon ovog 2:2 remija, Barcelona ima šest bodova prednosti nad madridskim Atleticom koji gostuje kod Real Betisa i ima mogućnost približiti se na samo tri boda zaostatka. Iza njega je Real Madrid koji za Barcelonom kasni velikih 11 bodova i u nedjelju dočekuje Alaves.

Valenciji je ovo čak 12. remi ove sezone, a do njega je došla nakon što je ispustila vodstvo 2:0 iz prvog poluvremena. Leo Messi glavni je krivac za to, njegova dva gola vratila su Barcelonu u utakmicu.

Gosti su sjajno otvorili utakmicu i od samog početka opasno prijetili. Nekoliko odličnih pokušaja u početku susreta nisu završili pogocima, nakon toga probudila se i Barcelona, ali Neto je zaustavio nekoliko dobrih udaraca u prvih 20 minuta.

U 24. minuti Valencia je povela. Dobar kontranapad odradili su gosti, Rodrigo je proigrao Kevina Gameira koji zabija za vodstvo.

Embed from Getty Images

Sedam minuta kasnije već je 0:2. Sergi Roberto srušio je u kaznenom prostoru Wassa i dosuđen je kazneni udarac koji Dani Parejo pretvara u pogodak.

Do odlaska na odmor Barcelona je uspjela smanjiti zaostatak i to također iz kaznenog udarca. Semedo je pao u kaznenom prostoru, lopta je završila u mreži, ali prije toga dosuđen je penal. Izveo ga je Messi i tako vratio Barcelonu u utakmicu.

U drugom dijelu Barcelona je zaigrala još otvorenije što je ostavljalo i više prostora Valenciji za kontranapade, nekoliko takvih nije realizirano, a s druge strane Barcelona je došla do poravnanja. U 64. minuti Messi je sjajno naciljao s ruba 16 metara i pogodio sam kut za 2:2.

Ubrzo je Messi završio pokraj travnjaka gdje mu se pružala pomoć, čini se kako je bio problem s mišićem, ali vratio se na travnjak i odradio utakmicu do kraja, no rezultat se više nije mijenjao iako je bilo prilika na obje strane.

Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu.