Cibona uvjerljiva protiv Bosca, Vukovi zadržali vodstvo na tablici

Jan Šneler • utorak, 05.02.2019.

Bez većih problema Cibona je na svom parketu svladala Bosco i nakon 14 kola HT Premijer lige zadržala vodstvo na tablici HT Premijer lige...

U 14. kolu HT Premijer lige košarkaši Cibone došli su do 12. pobjede i zadržali prvo mjesto na tablici. Vukovi nisu imali većih problema te su rutinski svladali Bosco s 94:64.

Prva četvrtina bila je nešto izjednačena, gosti su uspjeli zadržati visoki ritam i nisu dozvoljavali Ciboni da se odvoji. Vukovi su ipak bili bolji nakon prvih 10 minuta i vodili s 21:19. Ipak, u nastavku Cibona igra sve bolje, Bosco sve teže prati domaće i na poluvrijeme se odlazi s prednošću Cibone 48:29.

Jasno, nakon odmora došlo je do malog opuštanja kod domaće momčadi što su iskoristili gosti i nakratko uspjeli smanjiti prednost, no ništa značajno i veliko vodstvo Cibone nije bilo niti jednog trenutka ugroženo. Do kraja su domaći odradili posao, finiširali susret i slavili s uvjerljivih 94:64.

Najbolji su kod Cibone bili Roko Prkačin i Krešimir Ljubičić s 14 poena. Mladi junior Cibone Prkačin je upisao i 11 skokova, dok je kod gostiju Hrvoje Puljko dao 16 poena.