Zabok bolji od Hermesa, Cedevita slavila kod Alkara

Petar Jenjić • subota, 02.02.2019.

Odigrane su još dvije utakmice 14. kola HT Premijer lige. Cedevita je slavila na gostovanju kod Alkara, dok je Zabok bio bolji od Hermes Analitice...

Sa sedam igrača u stalnoj rotaciji, Alkar nije uspio parirati ekipi Cedevite za HT Premijer ligu koja je stigla do pobjede sa 97:76. Domaćin se držao do posljednje četvrtine u koju je ušao s minus devet (67:58), no zagrebačka momčad vrlo brzo dolazi do 20 koševa viška (81:61), a time i osigurava pobjedu.

Andrija Ćorić sa 16 koševa bio je najefikasniji kod Cedevite, dok su po 15 koševa dodali Toni Perković (pet skokova) i Jakov Vladović (pet skokova, šest asistencija). Josh Brown sa 17 koševa, pet skokova i sedam asistencija bio je najbolji kod Alkara, Bruno Markulin dodao je 16 poena.

Osmu pobjedu sezone, a treću u posljednja četiri kola upisao je Zabok koji je sa 96:84 slavio protiv Hermes Analitice. Domaćin je susret prelomio odlično odigranom drugom i trećom četvrtinom što mu je uoči posljednjih deset minuta donijelo, kako se na kraju pokazalo, nedostižnih 13 koševa viška (66:53).

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Krešimir Radovčić s 23 poena, dok je Antonio Črnjević dodao 17 koševa i osam skokova. Ante Krapić s 25 poena i 11 skokova te Tevin Foster s 23 koša bili su najbolji kod Hermesa.