Škugor zaključio nastup i u parovima, Nizozemci slavili u tri seta

Petar Jenjić • utorak, 12.02.2019.

Franko Škugor poražen je na startu turnira parova u Rotterdamu. U paru s Britancem Dominicom Inglotom poražen je u tri seta od Robina Haasea i Matwea Middelkoopa...

Ni u konkurenciji parova Franko Škugor danas nije uspio doći do pobjede te se tako već oprostio od ATP turnira u Rotterdamu. Hrvatski tenisač igrao je u paru s Dominicom Inglotom te upisao poraz od Robina Haasea i Matwea Middelkoopa u tri seta. Nizozemska kombinacija stigla je do pobjede sa 6:7, 6:3, 10:4 nakon sat i 25 minuta.

Haase i Middelkoop otvorili su meč s breakom kojeg su čuvali sve do 5:4 kada britansko-hrvatska dolazi do poravnanja, a uskoro uspijeva izboriti i tie-break. U vrlo izjednačenoj 13. igri Škugor i Inglot iskoristili su ukupno treću set loptu te slavili s 9:7.

Jedan break odlučio je drugi set, nizozemski par oduzeo je servis za vodstvo 4:2 te ju sačuvao do kraja. U produženom tie-breaku bilo je izjednačeno do 4:4, međutim, do kraja meča Škugor i Inglot nisu uspjeli dobiti nijedan poen.