Bombač izvukao Szeged, Alilović dobar, Nantes slavio u Skjernu

Mihaela Bradovski • nedjelja, 17.02.2019.

Okončano je 12. kolo Lige prvaka, a nedjelja je donijela očekivane ishode. Nantes, Szeged i Barcelona upisali su pobjede i spriječili iznenađenja...

Skjern je u sve težoj situaciji u borbi za prolaz u osminu finala Lige prvaka. Nadao se kako bi mogao na svom parketu svladati Nantes i tako se približiti prolazu, ali Francuzi su bili bolji. Tijekom prvog poluvremena Skjern je imao i četiri gola prednosti, Nantes se vratio, ali Danci su još jednom sredinom drugog dijela otišli na plus četiri. Tu je postalo realnije da bi mogli do pobjede, ali gosti rade seriju 6:1 i tu polako preuzimaju kontrolu. Kada je u zadnjoj minuti Olivier Nyokas zabio za 34:32, domaćin je izgubio svaku nadu.

Kiril Lazarov predvodio je Nantes sa šest golova dok je pet zabio Nyokas. Kod poraženih Björgvin Pall Gustavsson upisao je 11 obrana, osam golova zabio je Bjarte Myrhol, a šest Anders Eggert.

Szeged je bio u problemima protiv Motora, ali ipak se uspio izvući. Slavio je 30:29, a gosti mogu žaliti za dobrim poslom koji su odrađivali u prvom poluvremenu. Tu su stekli i pet golova prednosti, ali nisu prednost zadržali. U završnici susreta Szeged je došao do preokreta, prvo je poravnao golom Marija Šoštarića sa sedam metara, a onda je Dean Bombač u zadnjoj minuti donio pobjedu Mađarima.

Mirko Alilović skupio je osam obrana uz 36 posto uspješnosti, a Marin Šego upisao je dvije obrane. Devet golova zabio je Šoštarić, a sedam Richard Bodo. Kod Motora osam pogodaka zabio je Igor Soroka, a sedam Baris Puhouski.

Barcelona je bila najuvjerljivija i pregazila je Kristianstad s 43:26. U neravnopravnom dvoboju domaćin je već do poluvremena došao gotovo do dvoznamenkaste prednosti, Gonzalo Perez de Vargas skupio je 15 obrana, po šest golova zabili su Aleix Gomez i Kamil Syprzak dok je pet dodao Nemanja Ilić. Anton Halen zabio je pet golova za goste.