Liga prvaka, skupina B, 12. kolo, 17.02.2019, 19:00 h
Paris Saint-Germain 33:28 RK Zagreb
RK Zagreb

Zagrebu očekivani poraz u Parizu uz bolji otpor nego u domaćem susretu

Branimir Korać • nedjelja, 17.02.2019.

Rukometaši PPD Zagreba upisali su poraz u gostima kod PSG-a 33:28. Unatoč porazu, PPD Zagreb odradio je dobru utakmicu i u završnici je ipak natjerao Parižane na jači angažman...

Niti u PPD Zagrebu nisu se posebno zanosili i vjerovali da mogu nešto više napraviti na gostovanju u Parizu, želja je bila odigrati što ravnopravniju utakmicu i pokušati staviti domaćina u probleme. Prvi susret u Zagrebu okončan je s ogromnih 32:21 za Parižane i taj susret nije budio neki optimizam uoči ovog u Parizu, ipak gosti su se pokazali u boljem izdanju.

I ovdje je Zagreb imao razdoblje igre kada se činilo da se potpuno raspada i ide prema teškom porazu, međutim odgovorio je na pravi način i uspio je smanjiti zaostatak. U završnici je u nekoliko navrata bio na samo tri gola zaostatka, Parižani su onda malo dodali gasa i mirno priveli utakmicu kraju.

Od početka je domaćin dominirao, a odvajanje je krenuo sredinom prvog dijela. Na krilima Mikkela Hansena PSG je napravio seriju 6:1 i pobjegao na 15:9. Do odlaska na odmor Parižani su bez problema održavali stečenu prednost i na poluvrijeme odnijeli 19:13.

U nastavak susreta sjajno je krenuo Uwe Gensheimer koji je postigao tri gola u nizu, s dva mu se pridružio i Hansen i Zagreb se našao u zaostatku 24:15. Tada se činilo da gostima prijeti rasplet kao u Zagrebu, ali dijelom zbog dobrog razdoblja Zagreba, a dijelom i zbog opuštanja kod PSG-a, razlika se počela smanjivati.

U zadnjih deset minuta Parižani su ušli u lošu seriju, Zagreb je napravio seriju s 3:0 te se približio na 29:26. Bilo je to najviše što su gosti uspjeli napraviti u približavanju i povratku u utakmicu, PSG je ipak mirno priveo dvoboj kraju i slavio s 33:28.

Zlatko Horvat predvodio je Zagreb sa šest golova dok su po pet dodali Senjamin Burić i Matej Hrstić. Kod PSG-a devet golova zabio je Gensheimer, a osam Hansen.