Vodeni sportovi

Jug CO u trećoj četvrtini slomio otpor Partizana, Mladost tijesno slavila protiv Mornara

Petar Jenjić • subota, 23.02.2019.

Odigrane su još dvije utakmice 15. kola Regionalne vaterpolske lige. Do pobjede je stigla Mladost koja je uspjela izvući pobjedu kod Mornara, dok je Jug u trećoj četvrtini slomio otpor Partizana te stigao do desetog slavlja sezone...

Ukupno 25 pogodaka vidjeli smo na utakmici između splitskog Mornara i zagrebačke Mladosti, a u konačnici su do tijesne pobjede stigli Žapci koji su slavili s 13:12. Ovo im je 13. pobjeda ove sezone kojom uvjerljivo drže prvo mjesto, dok je Mornar trenutno na omjeru od šest pobjeda, jednog remija i sedam poraza.

Jako dobro u utakmicu je krenula zagrebačka momčad koja je nakon nešto više od sedam minuta igre imala vodstvo od 3:0. Mornar se, kako je vrijeme odmicalo, uspio potpuno približiti, a minutu i pol prije poluvremena došao je i do izjednačenja (5:5) čime se otišlo i na poluvrijeme.

Izjednačeno je bilo i nakon tri četvrtine (8:8), a upravo je u trećoj domaća momčad dva puta bila u prednosti od jednog pogotka. U posljednjih osam minuta vidjeli smo devet golova, a Mladost je nešto više od dvije minute prije kraja povela s 13:10. Splitska momčad nije se predavala, uspjela je dva puta poentirati, no do boda ipak nije stigla.

Cosmin Radu i Konstantin Harkov predvodili su Mladost s po tri gola do pobjede, dok je najbolji kod Mornara bio Antonio Dužević s četiri pogotka.

Zanimljivo je bilo i u Beogradu gdje je do okrugle desete pobjede sezone stigao Jug CO koji je s 14:10 bio bolji od Partizana te mu tako nanio deveti poraz u sezoni.

Jug je tijekom prve dionice u tri navrata imao vodstvo, no Partizan je svaki puta dolazio do poravnanja, da bi u drugoj dionici dubrovačka momčad prvi puta stigla do dva, a zatim i do tri pogotka prednosti (9:6). Do kraja poluvremena Partizan je tek jednim pogotkom uspio smanjiti zaostatak.

Kako ne bi bilo nikakve dvojbe oko konačnog pobjednika gosti su se pobrinuli u trećoj četvrtini koju su dobili s 3:0 i uoči posljednjih osam minuta imali, kako se na kraju pokazalo, nedostižnih pet golova viška (12:7).

Jug su do pobjede predvodili Maro Joković i Danil Merkulov s po četiri pogotka, dok su kod Partizana po tri gola postigli Petar Tomić i Lazar Vićković.