Split slavio kod Lovćena, Veljačić tricom donio pobjedu

Petar Jenjić • srijeda, 27.02.2019.

Košarkaši Splita slavili su na gostovanju kod Lovćena sa 65:63, a pobjednički je koš u završnici susreta ubacio Mauro Veljačić...

Devetu pobjedu, prvu nakon četiri poraza, ove sezone u Drugoj ABA ligi upisali su košarkaši Splita koji su slavili na gostovanju kod Lovćena iz Cetinja sa 65:63, a junak susret bio je Mauro Veljačić.

Solidno je izgledao Split na početku utakmice, imao i vodstvo na svojoj strani, no domaćin radi veliku seriju od 16:0 u tri minute te na početku druge dionice ima 12 koševa viška (27:15). Do kraja poluvremena Žuti uspijevaju uhvatiti priključak te na odmor odlaze s minimalnim zaostatkom (36:35).

Drugo poluvrijeme bilo je prilično izjednačeno i nijedna se ekipa nije odvajala. Split je u završnici vodio sa 62:60, imao priliku i povećati vodstvo, no nije uspio. To je kaznio Milutin Đukanović koji tri sekunde prije kraja ubacuje tricu. Međutim, na isti je način, na drugoj strani, napravio Veljačić te donio pobjedu gostima.

Mate Kalajžić sa 17 poena predvodio je Split, dok mu se priključio Veljačić s 13 koševa i Pavle Marčinković s 11 poena i osam skokova.

Najbolji je kod Lovćena bio Đorđe Lelić sa 17 koševa, dok je Nemanja Todorović dodao 15 poena i osam skokova.