Rebić sretno zabio u dramatičnoj pobjedi Eintrachta, Fortuna Düsseldorf potopila Schalke

Branimir Korać, Jan Šneler • subota, 02.03.2019.

Odigrano je pet susreta 24. kola njemačke Bundeslige, a najuzbudljivije bilo je u Frankfurtu gdje je Eintracht preokrenuo susret protiv Hoffenheima i slavio s 3:2...

Mali "hrvatski" derbi između Eintrachta i Hoffenheima u 24. kolu Bundeslige završio je pobjedom domaćeg sastava, a Ante Rebić postigao je vodeći pogodak. Uz taj susret odigrane su još četiri utakmice, a valja izdvojiti i uvjerljivu pobjedu Fortune Düsseldorf na gostovanju kod Schalkea.

Sjajna je bila utakmica u Frankfurtu, a domaći sastav već je u 20. minuti došao do vodstva. Filip Kostić je pucao iz slobodnog udarca, lopta je slučajno pogodila Rebića u glavu, a upravo ta promjena smjera prevarila je gostujućeg vratara i lopta je ušla u gol. Rani pogodak nije obezglavio goste koji su se vrlo brzo pribrali i nastavili sa svojom igrom.

Vrlo izjednačena je bila utakmica, a u 43. minuti Hoffenheim dolazi do izjednačenja. Joelinton je lijepo primio loptu i vrlo preciznim udarcem matirao vratara Eintrachta. Nakon odmora, Hoffenheim je krenuo puno bolje igrati i malo je nedostajalo da u prvih desetak minuta ne dođu do vodstva. U samo par minuta, Adam Szalai je imao dvije sjajne prilike, a jednom je čak zatresao i prečku.

Sreća se ipak osmjehnula gostima koji u 60. minuti dolaze do vodstva. Strijelac je bio Ishak Belfodil. Nažalost po Hoffenheim sreća nije dugo trajala jer je par minuta kasnije Nuhu Kasim zaradio drugi žuti karton. Igrač više pomogao je domaćima, ali Eintracht to nije uspio odmah iskoristiti.

Vrijeme je sve više prolazilo, a gosti su još uvijek vodili. Ipak, sjajnom završnicom Eintracht dolazi do pobjede. Prvo je u 89. minuti Sebastien Haller zabio za 2:2, da bi u sedmoj minuti nadoknade Goncalo Paciencia lijepim udarcem glavom poentirao za veliku pobjedu. Dvojica hrvatskih napadača nisu imala najbolji susret. Rebić je usprkos pogotku zamijenjen na poluvremenu, dok je Andrej Kramarić odigrao svih 90 minuta, ali bez posebnog učinka.

Fortuna Düsseldorf u potpunosti je nadigrala Schalke i nanijela im izuzetno težak poraz. Gosti su bili uvjerljivo bolji i zasluženo došli do slavlja. U 21. minuti Dodi Lukebakio lijepom reakcijom je doveo goste u vodstvo. Njihovo slavlje je bilo vrlo kratkog vijeka jer je Felix Brych nakon konzultiranja VAR-a poništio pogodak. Ipak, desetak minuta kasnije, VAR je donio Fortuni jedanaesterac.

Brych je opet pregledavao videosnimku, dodijelio žuti karton Matiji Nastasiću i opravdano pokazao na bijelu točku. Iz penala je precizan bio Lukebakio. U nastavku susreta, Fortuna je izgledala puno bolje, a od Schalkea se nije previše toga vidjelo. U 62. minuti Dawid Kownacki lijepim lobom zabija za 0:2, da bi šest minuta kasnije Benito Raman postavio 0:3 i riješio pitanje pobjednika. Na samom kraju susreta, u 84. minuti Kownacki je drugim pogotkom postavio konačnih 0:4.

Bayer Leverkusen je rutinski došao do slavlja protiv Freiburga. Već u četvrtoj minuti Aranguiz je jako pucao s ruba kaznenog prostora, a nakon promjene smjera, lopta je ušla u gol. Iako su domaći bili puno bolji, do potvrde slavlja došli su u 73. minuti preko Leona Baileyja. Tin Jedvaj odigrao je svih 90 minuta za Bayer Leverkusen.

Hertha je došla do važna tri boda u borbi za mjesto u europskim natjecanjima. U najgorem trenutku su domaći primili pogodak. Mainz je autogolom Niklasa Starka došao u vodstvo minutu nakon početka drugog dijela. Ipak, vrlo brzo Hertha se vraća i Marko Grujić nakon odbijene lopte zabija za 1:1. Točno deset minuta kasnije, Stark se iskupljuje i vrlo spretno, nakon što je pogodio nekoga u šesnaestercu zabija za 2:1, rezultat koji se nije mijenjao do kraja.

RB Leipzig je došao do minimalne pobjede na gostovanju kod Nürnberga. Domaći su imali kazneni udarac koji Hanno Behrens nije uspio realizirati jer je njegov udarac pogodio u gredu. Leipzig je iskoristio priliku u 40. minuti i preko Lukasa Klostermanna došao do vodstva koje je uspješno sačuvao do samoga kraja.