Varaždin slavio protiv Bijelog Brda, Solin zakomplicirao borbu za ostanak

Jan Šneler • subota, 02.03.2019.

Odigrane su još četiri utakmice 14. kola Druge HNL, a važnu pobjedu u borbi za HT Prvu ligu ostvario je Varaždin...

Crni niz vodećeg Šibenika iskoristio je Varaždin koji je u današnjem 14. kolu Druge HNL stigao do važne pobjede. Uz taj, odigrana su još tri susreta, a rezultati jamče iznimno uzbudljiv nastavak sezone.

Varaždin je novom pobjedom zadržao četvrto mjesto na tablici koje u konačnici znači drugo mjesto s obzirom na to da Dinamo 2 i Osijek 2 ne mogu sudjelovati u HT Prvoj ligi. Domaći su stigli do vodstva već u 18. minuti preko Marka Stolnika, no samo četiri minute kasnije BSK Bijelo Brdo uzvraća udarac preko Stjepana Šimičića.

Ipak, u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Leon Benko zabija za 2:1 i vraća Varaždince u vodstvo. U nastavku je domaći sastav bio bolji, ali se rezultat više nije mijenjao i Varaždin je zasluženo došao do pobjede.

U borbi za ostanak važne pobjede ostvarili su Solin i Hrvatski Dragovoljac. Solinjani su pogotkom Marija Ćurića iz kaznenog udarca u 58. minuti slavili na svom terenu protiv Međimurja, dok je Hrvatski Dragovoljac došao do pobjede na gostovanju kod Zadra. Strijelac za Zagrepčane bio je Josip Majić petnaestak minuta prije kraja susreta.

Jedini susret bez pobjednika odigran je u Zagrebu između Kustošije i Lučkog. Domaćin je propustio slaviti protiv Lučkog i doći na peto mjesto, svega pet bodova iza Varaždina.