Lyon uvjerljiv protiv Toulousea, Marseille slavio protiv St. Etiennea uz krasan gol Balotellija

Jan Šneler • nedjelja, 03.03.2019.

Kompletirano je 27. kolo francuske Ligue 1, a važnu pobjedu ostvario je Marseille u derbiju protiv St. Etiennea i time došao na četvrto mjesto ljestvice...

Danas je odigrano još pet susreta 27. kola francuske Ligue 1, a valja izdvojiti odličnu predstavu Lyona protiv Toulousea i iznimno bitnu pobjedu Marseillea kontra St. Etiennea.

Lyon je potpuno potopio Toulouse koji je definitivno mogao biti sretan sa samo pet primljenih pogodaka. Već na samom startu domaći su pokazali u kojem smjeru će ići utakmica. Nakon samo deset minuta igre, Memphis Depay je zaključio sjajnu individualnu akciju pogotkom za 1:0. Toulouse je brzo šokirao domaće i već za pet minuta Mathieu Dossevi koristi grešku domaće obrane i zabija za 1:1.

Ipak, sreća gostiju nije trajala dugo jer je Lyon nastavio sa sjajnim napadima. U 30. minuti Bertrand Traore silovito pogađa za 2:1, a par minuta kasnije Nabil Fekir precizan je iz kaznenog udarca. U nastavku susreta, Lyon igra jednako dobro i u samo par minuta potpuno slama protivnike.

Prvo je u 67. minuti Moussa Dembele zabio za 4:1, da bi četiri minute kasnije novim pogotkom postavio konačnih 5:1. U 78. minuti, Traore je došao do novog pogotka koji je ipak uz konzultaciju VAR-a poništen. Ubrzo je Toulouse ostao s igračem manje, a goste je samo sreća spasila da u tim posljednjim minutama nisu primili još pokoji pogodak.

Marseille je u direktnom ogledu za četvrto mjesto slavio protiv St. Etiennea. Domaći su sve riješili u prvih dvadesetak minuta. Prvo je Mario Balotelli prekrasnim poluvolejem nakon kornera Floriana Thauvina zabio za vodstvo domaćih, da bi u 21. minuti upravo Thauvin bio precizan s bijele točke.

Domaći su bili bolji do kraja susreta, nizali velik broj prilika, ali do novog pogotka nisu došli. Velike zasluge za to ima i Stephane Ruffier koji je usprkos dvama primljenim pogocima bio jedan od najboljih u redovima gostujućeg sastava. Napomenimo kako je Duje Ćaleta-Car odigrao svih 90 minuta za Marseille.

Nantes je neočekivano remizirao kod posljednjeplasiranog Guingampa. Gosti su bili bolji, iako je i domaći sastav pokazivao znakove solidne igre. Nantes će posebno biti nezadovoljan ishodom zbog promašenog jedanaesterce Valentina Rongiera u petoj minuti sudačke nadoknade. Dodajmo kako je za goste Antonio Mance ušao u igru u 88. minuti susreta.

Lille je autogolom Wesleyja Lautoa došao do očekivane pobjede protiv Dijona, dok je Nice pogotkom Youcefa Atala iz 20. minute stigla do slavlja protiv Strasbourga.