Lille nastavlja s dobrim rezultatima, novom pobjedom učvrstio drugo mjesto

Branimir Korać • nedjelja, 03.03.2019.

Odigrana su tri susreta francuskog prvenstva u kojima su ukupno pala samo dva pogotka. Lille i Nice slavili su na svom travnjaku s po 1:0...

Lille je učvrstio drugu poziciju na ljestvici očekivanom pobjedom protiv davljenika Dijona. I dok Lille igra odlično i niže pozitivne rezultate, Dijon je u problemima i na predzadnjem mjestu s velikim gubitničkim nizom.

Ovdje je dugo držao u neizvjesnosti domaćina i tek u završnici otišao je u poraz i to na nesretan način. Ikone je ubacio loptu u peterac, do nje je došao neometan Wesley Lautoa i nespretnom reakcijom poslao ju je u svoju mrežu.

Strasbourg nije prekinuo loš niz i upisao je novi poraz, ovaj put protiv Nice koja je slavila s 1:0. Ovdje je pogodak pao dosta rano, već u 20. minuti Youcef Atal zabio je za prednost domaćina i rezultat se više nije mijenjao.

U samoj završnici susreta neposredno se uz aut liniju zagužvalo između Danila i Grandsira te su obojica isključeni.

Posljednjeplasirani Guingamp upisao je i treću utakmicu zaredom bez poraza remiziravši s Nantesom bez pogodaka. Nantes je propustio veliku priliku za pobjedu u 95. minuti kada je Valentin Rongier loše izveo kazneni udarac, točnije obranio ga je Marc-Aurele Caillard.

Antonio Mance ušao je u igru u zadnje tri minute umjesto Coulibalyja.