Marseille slavio protiv Nice, Pavlović pocrvenio u remiju Angersa

Jan Šneler • nedjelja, 10.03.2019.

Danas je odigrano još pet utakmica 28. kola francuske Ligue 1, a ono što je obilježilo ovo kolo nisu toliko golovi i odlične igre pojedinih momčadi, već crveni kartoni kojih je danas podijeljeno čak pet…

Susretom Marseillea i Nice završene su današnje utakmice 28. kola Ligue 1. Današnjih pet dvoboja obilježila su brojna isključenja, od kojih jedno hrvatskog stopera Matea Pavlovića u remiju njegovog Angersa na gostovanju kod Montpelliera.

Najveći susret nedjelje igrao se u Marseilleu između istoimenog protivnika i Nice. Za domaći sastav koji je zasluženo došao do slavlja svih 90 minuta odigrao je Duje Ćaleta-Car što je svakako odlična vijest za izbornika Zlatka Dalića. Marseille je od početka susreta bio dominantniji protivnik, no do pogotka nisu stizali lakoćom.

Tek je u 61. minuti odličnim udarcem glavom Mario Balotelli doveo domaći sastav u vodstvo. Nakon tog pogotka uslijedile su mnogobrojne zamjene, ritam igre je pao i Marseille je bez većih poteškoća zadržao prednost i došao do nova tri boda.

Montpellier je na svom terenu propustio doći do pobjede protiv Angersa iako je imao dva gola prednosti nakon 16 minuta igre. Prvo je u devetoj minuti Andy Delort zabio za 1:0, da bi sedam minuta kasnije Ellyes Skhiri povećao na 2:0. Isti igrač je mogao potpuno potopiti goste u 19. minuti, no njegov udarac odlazi pored gola.

Gosti su igrali solidno, pokušali smanjiti rezultat, ali im to nije polazilo za rukom. U 73. minuti dogodio se još jedan događaj koji je išao u prilog Montpellieru. Zbog prekršaja i rušenja napadača u izglednoj prilici, bivši Zagrebaš Mateo Pavlović dobio je direktni crveni karton. Činilo se da nema šanse da Angers dođe do bodova, ali već u 80. minuti Angelo Fulgini je smanjio zaostatak, da bi u sudačkoj nadoknadi Stephane Bahoken potpuno šokirao domaće i postavio konačnih 2:2.

Nakon slavlja protiv Arsenala u osmini finala Europske lige, Rennes je jednakim rezultatom došao do pobjede nad Caenom. Susret nije dobro krenuo za domaće te je u već u 20. minuti Caen došao do vodstva preko Casimira Ninge. Ipak, nepotrebna grubost Yoela Armougoma pomogla je domaćima te je igrač Caena dobio dva žuta kartona u razmaku od deset minuta.

Do kraja prvog dijela, Rennes je preko Benjamina Bourigeauda došao do izjednačenja, a u nastavku su postigli još dva pogotka. Prvo je u 58. minuti Adrien Hunou iskoristio odličnu asistenciju Ismaila Sarra, da bi par minuta kasnije isti igrač ponovno asistirao, a M'Baye Niang donio domaćima novu pobjedu.

Susret St. Etiennea i Lillea nije obilovao golovima, ali je crvenim kartonima. Čak dva isključenja zaradili su domaći nogometaši, a Lille je postigao jedini pogodak na susretu. Gosti su zasluženo došli do slavlja jer su bili bolji tijekom 90 minuta, a jedini pogodak djelo je Nicolasa Pepea iz 87. minute. Nakon tog pogotka nervoze je bilo kod domaćih te je u prvoj minuti nadoknade drugi žuti karton zaradio Mathieu Debuchy, da bi tri minute kasnije direktno isključenje dobio Wahbi Khazri.

Toulouse je također s jednim pogotkom došao do slavlja protiv posljednje plasiranog Guingampa koji je slično kao i St. Etienne zaključio nastup s igračem manje. Domaći su bili bolji tijekom cijelog susreta i pravo je čudo kako nisu postigli više od jednog pogotka. Strijelac pobjedničkog gola iz 20. minute bio je Yaya Sanogo, a u 44. minuti pocrvenio je Marcus Coco.