Viktor Galović u tri seta svladao ruskog kvalifikanta na startu turnira u Kini

Mihaela Bradovski • utorak, 12.03.2019.

Viktor Galović prošao je u drugo kolo Challengera u Shenzhenu, ali teže od očekivanja. Svladao je Rusa Evgenija Tjurneva u tri seta...

Ruski kvalifikant, inače 539. igrač svijeta Evgenij Tjurnev, prilično je namučio Viktora Galovića u prvom kolu Challengera u Shenzhenu.

Galović je imao problema u drugom setu gdje je Rus odlično servirao i nije pružio priliku Galoviću za break te je tako osigurao treći set.

Već u prvom setu bilo je vidljivo da to neće biti šetnja za Galovića, Tjurnev se odlično držao i odgovorio je Galoviću na break u četvrtom gemu te se vratio u set. Ipak kod 6:5 Galović je na servis Tjurneva došao do set lopte koju je odmah i realizirao.

Drugi set otišao je na stranu Tjurneva da bi Galović u trećem setu napravio break kod 2:1 i do kraja meča zadržao prednost.

U drugom kolu imat će još neugodnijeg protivnika, igrat će protiv Aleksandra Nedovjesova, 14. nositelja koji je bio slobodan na startu.