Vrlo dobar nastup Ive Ivanova u pobjedi MZT-a

Petar Jenjić • četvrtak, 14.03.2019.

Košarkaši MZT-a na domaćem su terenu svladali sarajevski Spars sa 93:77, a među istaknutijim pojedincima pobjedničke momčadi bio je Ive Ivanov...

Odigran je i posljednji susret posljednjeg 22. kola Druge ABA lige kojim je zaključen regularni dio sezone. Na domaćem je parketu MZT stigao do pobjede protiv sarajevskog Sparsa rezultatom 93:77. Makedonskoj momčadi to je 15. slavlje sezone.

Konačan poredak kaže kako je Primorska uvjerljivo prva s 20. pobjeda, Spars je drugi sa 16. pobjeda, MZT treći s 15. pobjeda, a Borac četvrti s 13. pobjeda. Ove će se četiri momčadi boriti za ulazak u ABA ligu.

Sama današnja utakmica nije ni o čemu odlučivala, a do pobjede je bez većih problema stigao domaćin. Nakon prvog poluvremena imao je pet koševa viška (45:43), a u nastavku susreta ta je razlika narasla na 15 koševa (59:44) koju je uspio sačuvati do kraja.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Predrad Samardžiski s 26 koševa i 14 skokova, dok je Ive Ivanov dodao 19 poena (5/8 za dva, 2/6 za tricu, slobodna bacanja 3/4), tri skoka, pet asistencija i tri ukradene lopte za 27 i pol minuta na terenu.

Fahrudin Manjgafić sa 16 koševa i Adi Zahiragić s 15 poena, pet skokova i šest asistencija predvodili su goste.