Split pobjedom kod Heliosa zaključio sezonu u Drugoj ABA ligi

Petar Jenjić • utorak, 12.03.2019.

Košarkaši Splita upisali su pobjedu u posljednjem, 22. kolu Druge ABA lige, Žuti su na gostovanju kod Helios Domžala slavili rezultatom 82:78...

Završen je regularni dio sezone Druge ABA lige za košarkaške Splita koji su u posljednjem 22. kolu gostovali kod Helios Domžala. Gosti su u konačnici stigli do pobjede rezultatom 82:78 i tako sezonu zaključili s omjerom od deset pobjeda i 12 poraza.

Split je nakon prvih 20 minuta imao dva poena viška (41:39), a ta se prednost podebljala u nastavku susreta. Imali su Žuti i dvoznamenkastu prednost, a u šest minuta prije kraja vodili su s 12 razlike (71:59). Domaćin se nije predavao pa je tako u završnici susreta stigao na minus tri (81:78), međutim, više od toga nije išlo.

Najbolji je u redovima pobjedničke momčadi bio Mateo Kedžo s 21 poenom, Pavle Marčinković dodao je 15 koševa, devet skokova i pet asistencija, a Tomislav Gabrić 12 poena.

Blaž Mahkovic s 21 poenom predvodio je Domžale, dok je Miroslav Pašajlić dodao 19 koševa.