La Liga, 28. kolo, 16.03.2019, 18:30 h
Athletic Bilbao
Athletic Bilbao 2:0 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Athletic Bilbao rutinski svladao neuvjerljivi Atletico Madrid, Barcelona ima priliku za potpuni bijeg

Jan Šneler • subota, 16.03.2019.

U 28. kolu španjolske La Lige Athletic Bilbao je na svom terenu rutinski došao do slavlja protiv Atletico Madrida koji je očito zapao u manju krizu...

Iako je Atletico Madrid bio u sjajnoj seriji od pet susreta bez primljenog pogotka poraz od Juventusa definitivno je ostavio traga jer su njegovi nogometaši glatko poraženi u 28. kolu La Lige. Athletic Bilbao je bio konkretniji i bolji te je zasluženo došao do 2:0 pobjede.

Vrlo mirno prošlo je prvo poluvrijeme u kojemu nismo vidjeli previše niti od jedne momčadi. Athletic je bio bolji, no niti to što su domaći prikazali nije bilo vrijedno divljenja.

S druge strane od gostiju smo vidjeli još manje i većina poluvremena svela se na pogrešna dodavanja i prilično sporu i slabu igru. Valja izdvojiti tek udarac Gomeza Pereza iz 35. minute koji je odlično obranio Jan Oblak.

U nastavku susreta obje momčadi su se probudile, no ponovno to nije bila neka ljepotica od utakmice. Domaći su bili puno opasniji u svojim pokušajima i u 73. su minuti došli do pogotka. Inigo Cordoba je ubacio, a Inaki Williams pospremio loptu u mrežu za 1:0.

Desetak minuta kasnije, Athletic bolju igru naplaćuje novim pogotkom. Kenan Kodro lijepo je poentirao za 2:0 i zaključio utakmicu. Imao je Atletico na kraju susreta solidnu priliku, no Alvaro Morata pucao je malo pored gola.