Biogradski Primorac slavio u Klisu, Imotski zakucan za dno

Ivan Šola • ponedjeljak, 18.03.2019.

Odigrano je 19. kolo Treće HNL Jug u kojem je vodeća momčad prvenstva Uskok u derbiju kola poražena na domaćem terenu od biogradskog Primorca. Kiks Uskoka najbolje su iskoristili pratitelji Junak i Urania koji su domaćom pobjedom smanjili zaostatak. U derbiju začelja Split je bio bolji od Imotskog, dok su u ljepotici kola nogometaši Zmaja preokretom slavili u Stobreču. Od ostalih utakmica vrijedi istaknuti visoku pobjedu Neretvanca nad aktualnim prvakom lige, dok su nogometaši Hrvaca slavili u gostima kod Zagore.

U Klisu se odigrao još jedan važan susret, u kojem su nogometaši Uskoka upisali prvi domaći poraz, bolji od njih bili su igrači biogradskog Primorca 1:0. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 58. minuti kada je Domagoj Prpić postigao pogodak vrijedan sva tri boda.

Nogometaši Uranije upisali su 11. prvenstvenu pobjedu svladavši na domaćem terenu Kamen s minimalnih 1:0. U vrlo čvrstoj utakmici s vrlo malo prilika, presudila je jedna greška u gostujućoj obrani iz koje su domaćini došli do pobjede. Igrala se 51. minuta kada je dosuđen kazneni udarac za Uraniju, a siguran realizator za 1:0 bio je Joško Topić.

Do osme prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Hrvaca koji su na gostovanju u Unešiću svladali Zagoru 2:0. Mreže su mirovale do 52. minute kada je goste u vodstvo doveo Mario Bartulović. U nastavku susreta domaća momčad je imala nekoliko prigoda za izjednačenje, ali rezultat se nije mijenjao. Kazna za promašaje stigla je 77. minuti kada je konačan rezultat utakmice 0:2 postavio Marko Ferić.

Ljepotica kola odigrana je u Stobreču gdje su nogometaši Zmaja s Korčule u završnici susreta okrenuli vodstvo domaćina. Igrala se 28. minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Zvonimir Ožegović. Samo dvije minute kasnije gosti su preko Jakova Marinovića izjednačili na 1:1. Uzbuđenja su izostala do 75. minute kada Primorac zahvaljujući Toniju Bačkovu dolazi u novo vodstvo. Ipak gosti su u završnici zahvaljujući dvostrukom strijelcu Ildaru Klariću preokreću rezultat na 2:3 i nose sva tri boda put Korčule.

Derbi sredine tablice odigran je u Metkoviću gdje je Neretva pred svojim gledateljima u posljednjim sekundama susreta pobijedila Jadran. Odlično je domaća momčad ušla u susret, te je u 22.minuti preko Adela Ajkunića došla u vodstvo. Na samom kraju prvog dijela gosti dolaze do izjednačenja zahvaljujući Marku Musulinu koji prebacuje domaćeg vratara za 1:1. Kada se očekivalo da će utakmica završiti bez pobjednika, u posljednjim sekundama Ante Sršen glavom šalje loptu u mrežu za veliko slavlje domaćih nogometaša.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Opuzenu gdje su nogometaši Neretvanca s visokih 4:1 pregazili aktualnog prvaka Croatiju iz Zmijavaca. Igrala se 19. minuta utakmice kada je Stephen Chinedu doveo domaćine u vodstvo, a samo dvije minute kasnije gosti su preko Tomislava Gudelja izjednačili na 1:1. Odmah na početku drugog dijela domaćine je u novo vodstvo doveo Stanislav Vasilj. Pitanje pobjednika riješeno je u 70. minuti kada je svojim drugim zgoditkom Stephen Chinedu povisio prednost na 3:1. Konačan rezultat 4:1 postavio je Ilija Mašić u 81. minuti susreta.

Teže od očekivanog nogometaši Junaka ostvarili su prvu proljetnu pobjedu svladavši na domaćem terenu poslije preokreta GOŠK iz Dubrovnika. Igrala se 12. minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Baldo Cicijelj. Do kraja poluvremena Junak je zahvaljujući Stipi Baraću poravnao rezultat na 1:1. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 77. minuti kada je Leo Andrić zatresao gostujuću mrežu za konačan rezultat utakmice 2:1.

Derbi začelja odigran je u Imotskom gdje su nogometaši Splita s uvjerljivih 3:0 svladali domaćine. Mreže su mirovale sve do 58. minute kada je Marin Bakić doveo gostujući sastav u vodstvo, a samo dvije minute kasnije Antonio Kaćunko povisuje prednost na 0:2. Konačan rezultat utakmice 0:3 postavio je najbolji igrač Splita Drago Gabrić iz kaznenog udarca u 76. minuti.