Debakl Orijenta na domaćem terenu, petarda Vinogradara

Ivan Šola • ponedjeljak, 18.03.2019.

Odigrano je 21. kolo Treće HNL Zapad koje je bilo izrazito efikasno, u devet utakmica postignuto je čak 33 pogodaka. Za najveće iznenađenje pobrinuli su se nogometaši Zagoreca koji su u gostima s visokih 5:0 svladali Orijent, a istim rezultatom Vinogradar je savladao Špansko. Uvjerljive domaće pobjede upisali su još Maksimir, Krk i Dubrava, dok su jednako tako u gostima bili uspješni Opatija i Kurilovec. Nakon drugo vremena nogometaši Novigrada upisali su sva tri boda svladavši favorizirano Trnje na domaćem terenu.

Dvoboj začelja odigran je u Trnju gdje je Zagreb kao domaćin doživio 18. prvenstveni poraz, bolji od njega bili su nogometaši Opatije s visokih 3:0. Nakon što je prvo poluvrijeme prošlo bez pogodaka, na pogodak u nastavku nije se dugo čekalo, igrala se 48. minuta kada je goste u vodstvo doveo Anton Bogolin Baltazar. Pitanje pobjednika riješeno je u 69. minuti kada je Opatija zahvaljujući Kristijanu Flegi povisila prednost na 2:0. Konačan rezultat 3:0 postavio je Filip Petanjek iz kaznenog udarca u 88. minuti.

Nogometaši Maksimira upisali su šestu prvenstvenu pobjedu svladavši na domaćem terenu Ponikve s visokih 3:0. Prvo ime susreta bio je domaći napadač Petar Bračević koji je u prvom dijelu postigao dva zgoditka za prednost domaćina od 2:0. U nastavku susreta igralo se podjednako, a pitanje pobjednika riješeno je u 78. minuti kada je gostujući igrač Krunoslav Čukelj poslao loptu u vlastitu mrežu za konačni rezultat utakmice 3:0.

Za najveće iznenađenje kola pobrinula se momčad Zagoreca iz Krapine koja je na gostovanju na Krimeji s visokih 5:0 deklasirala trećeplasirani Orijent. Briljirao je gostujući napadač Matija Smrekar koji je na susretu postigao tri zgoditka, a mrežu domaćina tresli su još Luka Perić i Matija Kanceljak. Zagorec se s ovom pobjedom primakao sredini tablice, dok Orijent lagano gubi korak za Dubravom i 2.HNL.

Derbi kola odigran je na Krku gdje je istoimeni domaćin nakon dugo vremena upisao tri boda savladavši Jadrana iz Poreča 3:0. Igrala se 13. minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Karlo Josipović. U nastavku susreta još veća dominacija nogometaša Krka, koja je okrunjena u 65. minuti kada iz kaznenog udarca Robert Brdar povisuje prednost na 2:0, a isti igrač samo četiri minute kasnije postavlja konačan rezultat utakmice 3:0.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Vrbovcu gdje su domaći nogometaši doživjeli visok poraz, bolji od njih bili su igrači Kurilovca koji su upisali sedmu prvenstvenu pobjedu. Gosti su bolje ušli u susret, te su u 21. minuti preko Ladislava Roginić došli u vodstvo. Samo četiri minute kasnije dosuđen je kazneni udarac za Vrbovec, a siguran realizator za 1:1 bio je Matija Dimović. Do kraja poluvremena gosti ponovno dolaze u vodstvo zahvaljujući Mateju Kelavi. Igrala se 58. minuta utakmice kada Kurilovec drugim zgoditkom Mateja Kelave povisuje prednost na 1:3. Na samom kraju susreta Hrvoje Humeljak koristi grešku u domaćoj obrani i postavlja konačan rezultat utakmice 1:4.

Do uvjerljive pobjede stigli su nogometaši Vinogradara koji su na domaćem terenu s visokih 5:0 porazili Špansko. Već standardno prvo ime susreta bio je domaći napadač Igor Prijić koji je postigao tri zgoditka, i samim time riješio pitanje pobjednika. Do kraja susreta u listu strijelaca upisali su se još Matija Čakarun i Patrik Pavlešić.

Uzbudljiva utakmica odigrana je između Dugog Sela i Haška gdje su domaćini preokretom u drugom dijelu zasluženo upisali novu pobjedu. Igrala se 17. minuta utakmice kada je dosuđen kazneni udarac za HAŠK, a siguran realizator za 0:1 bio je Ivan Zelenika. Domaćini su se vratili u egal u 52. minuti kada grešku u gostujućoj obrani koristi Emanuel Benković i šalje loptu u mrežu za 1:1. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 79. minuti kada Ivan Filipović s bijele točke postavlja konačan rezultat utakmice 2:1.

Do četvrte prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Novigrada koji su na domaćem terenu s minimalnih 1:0 pobijedili Trnje. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 57. minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Mateo Topić.

Veliki kvartovski derbi odigran u Dubravi pripao je domaćim nogometašima koji su s uvjerljivih 4:1 bili bolji od Jaruna. Briljirao je domaći napadač Filip Hodak koji je postigao tri zgoditka na susretu. Gosti su pred kraj utakmice preko Mateja Čičkovića smanjili na 3:1, da bi na samom kraju Matej Adžić postavio konačan rezultat utakmice 4:1.