Rhein-Neckar Löwen do prednosti u osmini finala zahvaljujući Kohlbacheru i Schmidu

Mihaela Bradovski • srijeda, 20.03.2019.

Krenula je nokaut faza Lige prvaka rukometaša, a prvi susret odigrali su Rhein-Neckar Löwen i Nantes. Nijemci su odnijeli pobjedu 34:32 koja garantira samo neizvjestan uzvrat u Nantesu...

Rhein-Neckar Löwen odnosi malu prednost na gostovanje u Nantesu gdje će u Palais des Sports de Beaulieu pokušati obraniti tih 34:32. Nantes je stvorio dosta problema domaćinu kojeg su izvukli raspoloženi Jannik Kohlbacher i Andy Schmid.

Od početka je Jacobsenova momčad imala problema, Nantes je vodio s tri razlike u nekoliko navrata u prvih 15 minuta, ali Löwen se vratio i u završnici prvog dijela serijom 3:0 preuzeo vodstvo te na odmor odnio 18:16.

U drugom dijelu Löwen je zaigrao bolje i kako je susret odmicao, tako se i sve više odvajao te je osam minuta prije kraja imao ugodnih 31:26.

Međutim ipak nije izdržao, dva gola Nyokasa i jedan Gurbinda vratili su Nantes na samo dva gola zaostatka i potpuno otvorili uzvrat.

U domaćem sastavu istaknuli su se Mikael Appelgren s deset obrana, Jannik Kohlbacher s 11 golova uz samo jedan promašaj te Andy Schmid s osam golova. Kod Nantesa sedam golova postigli su Olivier Nyokas i Eduardo Gurbindo dok je pet golova dodao Romain Lagarde.