Cedevita pala nakon produžetaka, GKK Šibenik zasluženo došao do osme pobjede

Jan Šneler • petak, 22.03.2019.

Uzbudljivo je bilo u 18. kolu HT Premijer lige gdje je Šibenik nakon produžetaka svladao aktualnog prvaka Hrvatske Cedevitu sa 100:101...

Šibenik pokazao sjajnu igru u gostima kod Cedevite. Vrlo precizno, motivirano i hrabro odigrali su gosti i došli do važne pobjede.

Početak susreta definitivno je pripao gostima. Šibenčani su s minimalnom prednošću ušli u drugu četvrtinu u kojoj su bili fantastični. Rezultatom 15:27 okončali su drugih 10 minuta i s 13 razlike otišli na odmor.

Bila je to lijepa prednost, iako je bilo jasno kako će morati nastaviti igrati u istom ritmu ako žele slaviti protiv organizirane Cedevite. Domaći košarkaši uspjeli su u nastavku malo smanjiti prednost, ali još uvijek je Šibenik imao kontrolu nad rezultatom.

Nešto malo više od dvije i pol minute prije kraja Domagoj Bašić je zabio za 80:72 i činilo se kako Cedevita neće uspjeti preokrenuti rezultat. Isti igrač pogodio je tricu točno 47 sekundi prije kraja za 85:79 i sada su i oni najoptimističniji u Cedeviti bili blizu predaje.

Ipak, izgubljena lopta, promašeno bacanje i loš obrambeni skok omogućili su Toniju Vitaliju da šest sekundi do kraja poravna na 88:88. Cedevita je u posljednjoj minuti napravila seriju 9:3.

U produžetku je Šibenik opet bolji, ali Cedevita se ne predaje. Ulazi se u posljednju minutu s minimalnim vodstvom gostiju (99:98), ali ovoga puta sreća je na strani Šibenika. Cedevita je puno promašivala, Bašić je odlično gađao slobodna, a Antonio Jordano nije uspio zabiti tricu za novi produžetak.

Kod gostiju je sjajan bio kapetan Bašić s 30 poena, dok je za domaći sastav Domagoj Bošnjak bio blizu triple-double učinku. Bošnjak je ubacio 23 poena uz sedam skokova i osam asistencija.

• pikepiletina23.03.2019. u 02:09
    nije Šibenik svladao aktualnog prvaka Hrvatske, već njihovu drugu momčad. ono što je Universitas Splitu, to je ova Ceda pravoj Cedi