Trnju pripao gradski dvoboj, Orijent pao u Poreču

Ivan Šola • ponedjeljak, 25.03.2019.

Odigrano je 22. kolo Treće HNL Zapad u kojem je vodeća momčad prvenstva Vinogradar upisao 19. prvenstvenu pobjedu i tako povećao prednost pred konkurencijom na + 11. Za iznenađenje kola pobrinula se Opatija domaćom pobjedom protiv Dubrave, dok je Orijent u derbiju izgubio na gostovanju u Poreču. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti domaće pobjede Kurilovca i Trnja, dok je do vrijednih bodova u borbi za ostankom u ligi stigla momčad Novigrada pobjedom u gostima kod Jaruna.

Za iznenađenje kola pobrinula se Opatija koja je na Kantridi zaustavila pobjednički niz Dubrave. U ne previše sadržajnoj utakmici domaćini su u drugom dijelu uspjeli postići jedini pogodak na susretu. Igrala se 75. minuta utakmice kada je Ivan Kovačević zabio pogodak vrijedan sva tri boda.

Do velike pobjede stigli su nogometaši Novigrada koji su ostvarili prvu gostujuću pobjedu svladavši Jarun 1:0. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se na isteku sat vremena igre kada je neopreznost u domaćoj obrani iskoristio Zdravko Simonović i poslao loptu u mrežu za 0:1.

Kvartovski derbi odigran je u Trnju gdje je istoimeni domaćin lakše od očekivanog s 2:0 pobijedio Hašk. Trnje je bolje ušlo u susret, te su već u petoj minuti utakmice preko Matije Malekinušića došli u vodstvo. Na isteku pola sata igre Antonio Marić iskoristio je kiks u gostujućoj obrani i zatresao mrežu za 2:0. U nastavku susreta Trnje je ostalo s igračem manje, u 65. minuti dva žuta kartona zaradio je Domagoj Hasan. Gosti su pokušali doći do izjednačenja, ali rezultat se više nije mijenjao.

Vodeća momčad prvenstva Vinogradar nastavlja s odličnim izdanjima, ovoga puta svladali su u gostima Dugo Selo 2:0. Standardno prvo ime susreta bio je gostujući napadač Igor Prijić koji je u završnici susreta u razmaku od tri minute postigao dva zgoditka i samim time zaključio pitanje pobjednika.

Nogometaši Španskog ostvarili su veliku pobjedu na domaćem terenu svladavši Vrbovec s minimalnih 1:0. Igrala se 23. minuta utakmice kada je jedini pogodak na utakmici postigao Ivan Ljubičić i tako donesao velika tri boda svojoj momčadi u borbi za ostankom u ligi.

Najefikasnija utakmica kola odigrana je u Kurilovcu gdje je domaći sastav s visokih 4:1 nadigrao Krk. Domaćini su bolje ušli u utakmicu, te su u 20. minuti došli u vodstvo kada je neopreznost u gostujućoj obrani iskoristio Maks Slunjski. Do kraja poluvremena gosti su preko Luke Mijića izjednačili na 1:1. Drugo poluvrijeme u potpunosti je pripalo Kurilovcu, koji je u 47. minuti zahvaljujući Hrvoju Humeljaku došao u novo vodstvo 2:1. Pitanje pobjednika riješeno je na isteku sat vremena igre kada je Matej Kelava u razmaku od tri minute postigao dva zgoditka i postavio konačan rezultat utakmice 4:1.

Derbi kola odigran je u Poreču gdje su nogometaši domaćeg Jadrana s minimalnih 1:0 svladali Orijent 1919. Igrala se 24. minuta utakmice kada je glavni sudac Zdravko Fotivec dosudio kazneni udarac za goste, ali udarac Ivora Weitzera obranio je domaći vratar Antonio Pavlić. Kazna za gostujuće promašaje stigla je u 60. minuti kada je Mario Tadejević nespretno poslao loptu vlastitu mrežu za konačan rezultat utakmice 1:0.

Do desete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Zagorca iz Krapine koji su na Pešćenici savladali Maksimir 2:0. Mreže su mirovale sve do 44. minute kada je gostujući branič Martin Krizmanić nespretno reagirao te poslao loptu u vlastitu mrežu za vodstvo domaćina 1:0. Pitanje pobjednika riješeno je u 81. minuti kada je Matija Smrekar sigurno realizirao kazneni udarac za konačan rezultat utakmice 2:0.

Jedina podjela bodova viđena je u Gajnicama gdje su nogometaši Ponikvi i Zagreba odigrali susret bez pobjednika 1:1. Igrala se 26. minuta utakmice kada je Damir Azizi doveo domaćine u vodstvo. U nastavku bolja igra gostiju nagrađena je u 86. minuti kada je konačan rezultat utakmice 1:1 postavio Lovro Medić.