Napoli potopio Romu, SPAL došao do vrijednih bodova kod Frosinonea

Jan Šneler • nedjelja, 31.03.2019.

Veliki dvoboj u 29. kolu talijanske Serie A između Rome i Napolija završio je teškim porazom domaćeg sastava, a od ostalih susreta valja izdvojiti važnu pobjedu SPAL-a kod davljenika Frosinonea...

Kriza koja potresa Romu definitivno nije došla kraju. Današnji susret protiv neopterećenog Napolija trebao je poslužiti Romi da dođe do vrijednih bodova koji bi donijeli priključak za vodećom četvorkom. Završilo je bitno drugačije i Napoli je iskoristio sve slabosti domaćeg sastava.

Već u drugoj minuti susreta Napoli je stigao do vodećeg pogotka. Arkadiusz Milik lijepo je povukao, oslobodio se čuvara i preciznim udarcem matirao domaćeg vratara. Roma se nije najbolje snašla u prvom dijelu i djelovala je dosta izgubljeno. Gosti su u 31. minuti mogli povećati svoje vodstvo, ali u izglednoj situaciji Simone Verdi slabo je tukao.

Dvije minute kasnije budi se i Roma, no udarac Diega Perottija odlazi pored vratiju. Činilo se kako će Napoli na odmor otići sa zasluženim vodstvom, ali u drugoj minuti nadoknade Alex Meret radi prekršaj u kaznenom prostoru te Perotti preciznim udarcem iz jedanaesterca donosi Romi izjednačenje.

Ne možemo reći kako je Roma zasluženo došla do izjednačujućeg pogotka, ali sretnu okolnost skupo su platili u nastavku susreta. U 50. minuti Dries Mertens je pogodio nakon asistencije Jose Callejona, da bi pet minuta kasnije Verdi pogodio za velikih 1:3.

Roma je bila potpuno razbijena, a Napoli je nastavio s prilikama. U 74. minuti Roma je imala priliku za smanjenje zaostatka, ali udarac Bryana Cristantea, Meret je obranio, da bi odbijenu loptu Steven N'Zonzi poslao u prečku. Pitanje pobjednika riješio je Amin Younes u 81. minuti. Na pravom mjestu našao se igrač Napolija i pogodio za 1:4.

Unatoč boljoj igri, Fiorentina nije uspjela doći do pobjede protiv Torina. Domaći su došli do vodstva već u sedmoj minuti kada je poentirao Giovanni Simeone, no u 34. minuti Daniele Baselli donosi izjednačenje Torinu. Fiorentina je bila dominantnija u nastavku susreta, ali rezultat se više nije mijenjao.

U važnom susretu u borbi za ostanak, SPAL je stigao do slavlja na gostovanju kod Frosinonea. Domaći su bili bolji tijekom cijelog susreta, stvarali više prilika, ali gosti su bili ubojiti. Jedini pogodak djelo je Francesca Vicarija iz 13. minute.