Odluka ipak u Zagrebu: Budućnost slomila Cedevitu u Morači

Branimir Korać • nedjelja, 31.03.2019.

Cedevita nije uspjela doći do pobjede u Podgorici i tako izboriti plasman u finale ABA lige dvokorakom, Podgoričani su bili bolji s 87:72 i odluka o finalisti bit će donesena u Zagrebu...

Cedevita nije iznenadila na vrućem gostovanju u Podgorici, domaćin je stigao do pobjede 87:72 i vraća polufinalnu seriju u Zagreb. Hrvatski prvak slavio je u prvom susretu, Jasmin Repeša imao je dosta zamjerki svojim igračima i Budućnost je ovaj put bolje reagirala, posebno u skoku.

Cedevita je odigrala dosta dobro prvo poluvrijeme u kojem je bila potpuno ravnopravan protivnik i Budućnost je tek krajem prvog poluvremena povela i zadržala vodstvo do kraja susreta.

Serija 7:0 dovela je Budućnost na 33:28, 30 sekundi prije poluvremena Cook je ubacio tricu za 33:31 s kojim se otišlo na odmor.

Zagrepčani su mogli biti zadovoljni rezultatom, ostali su u igri i nisu dopustili neko veliko odvajanje u ranoj fazi.

U drugom poluvremenu drugačija slika. Budućnost je preuzela konce igre potpuno u svoje ruke, došla je i do dvoznamenkaste prednosti da bi nakon toga Cedevita zadnji put zaprijetila povratkom.

Serijom 7:0 koju je inicirao Filip Krušlin gosti su smanjili na 65:62 šest i pol minuta prije kraja susreta, ali onda slijedi serija domaćina 9:2 koja je potpuno prelomila dvoboj.

Do kraja susreta Budućnost je mirno održavala prednost pa je čak i povećala na konačnih 87:72 čime je osigurala odluku o punitku u finale u Zagrebu.

Budućnost su predvodili Edwin Jackson s 15 poena i šest skokova, a po 11 poena dodali su Norris Cole (devet asistencija), Nemanja Gordić i Goga Bitadze. Kod Cedevite Jacob Pullen ubacio je 18 poena, a po 11 su dodali Justin Cobbs i Filip Krušlin.